گوگل تبلیغ کلاهبردارانه را به اشتباه تایید نمود

گوگل تبلیغ کلاهبردارانه را به اشتباه تایید نمود

به گزارش آتی جو به نظر می آید گوگل یک آگهی مشهور برای یک سایت جعلی بررسی  موجودی کارت هدیه خرده فروشی تارگت را تأیید کرده که هدف آن سرقت از کاربر است.


به گزارش آتی جو به نقل از ورج، یک کاربر شبکه اجتماعی ردیت هنگام جستجو در گوگل برای «موجودی کارت هدیه تارگت» در موبایل متوجه شد اولین نتیجه این روند یک آگهی با عنوان «موجودی کارت هدیه را کنترل کنید-تارگت». البته این سایت به تارگت تعلق ندارد و در واقع یک وبسایت به نام bristolhirevan است. در توضیحات این تبلیغ آمده است وبسایت مذکور به کاربر کمک می نماید موجودی کارت هدیه خویش را به سرعت دریابد.
هرچند نام این وبسایت چندان متقاعد کننده نیست، ظاهر آن بسیار شبیه صفحه تارگت است. اما در صفحه اصلی تارگت از کاربر می خواهد جهت بررسی موجودی کارت هدیه اش ثبت نام کند اما در وبسایت جعلی چنین درخواستی از کاربر نمی گردد. علاوه بر آن نکته عجیب دیگر در وبسایت لینکURL آن است که دامنه bristolhirevan را دارد و هر پیوند در صفحه برخلاف ادعای وبسایت درباره آگهی هفتگی یا ثبت هدیه به صفحه اصلی تارگت منتهی می شود. به نظر می آید در این اواخر کلاهبرداری های در ارتباط با کارت هدیه در حال افزایش می باشد. سال قبل کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) اعلام نمود قربانیان کلاهبرداری از کارت هدیه در کل ۱۴۸ میلیون دلار در ۹ ماهه نخست ۲۰۲۱ خسارت دیده اند که این رقم بیشتر از سال ۲۰۲۰ است. بر اساس گزارش کمیسیون فدرال تجارت آمریکا، کلاهبرداری های در ارتباط با کارت هدیه بیشتر اوقات با تلفن رخ می دهد و کلاهبرداران ادعا می کنند کارمند شرکتی مانند گوگل یا آمازون هستند و از قربانی می خواهند پرداختی به شکل کارت هدیه انجام دهد. اما سایت های جعلی کنترل موجود کارت هدیه به راحتی در فضای آنلاین و حتی بعنوان تبلیغ در گوگل مخفی می شوند.

1400/10/26
12:38:12
5.0 / 5
304
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آتی جو