بررسی یك شایعه؛

ادعای محدودیت برای پیامکهای محتوی نام مرحوم امینی کذب است

ادعای محدودیت برای پیامکهای محتوی نام مرحوم امینی کذب است

به گزارش آتی جو، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات اظهار داشت: آنچه روزنامه شرق به نقل از بنده بیان کرده صحیح نیست و خبر از ابتدا اشتباه انتشار یافته است.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، همزمان با داغ شدن شایعات مختلف پیرامون مبحث فوت مرحومه مهسا امینی، روزنامه اصلاح طلب شرق در ادعایی عجیب مدعی فیلتر شدن سیستم پیامکی هنگام ارسال نام آن مرحومه شده بود. در ادامه هم این روزنامه در جریان گفتگو با رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، در یک شیطنت رسانه ای آشکار، خبر را بگونه ای تنظیم کرد که انگار اصل این ماجرا حقیقت دارد، اما به دستور وزارت ارتباطات نبوده است. همین ادعای روزنامه شرق سبب شد تا رسانه های خارجی جریان معاند به این خبر دروغین ضریب خبری دهند.

باآنکه کاربران فضای مجازی با ارسال پیامک هایی با نام مرحومه مهسا امینی صحت ادعاهای شرق را زیر سوال بردند، اما برای پی بردن به جزئیات این ماجرا با محمد احسان خرامید رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات به گفتگو پرداختیم که وی خاطرنشان کرد: آنچه روزنامه شرق به نقل از بنده بیان کرده صحیح نمی باشد و خبر از ابتدا اشتباه انتشار یافته و پس از چند ساعت بخشی از خبر را اصلاح کردند که متأسفانه همین مبحث مورد سواستفاده رسانه های معاند خارجی شد.

خرامید اضافه کرد: ما از موضوعی که شرق مدعی بود اطلاعی نداریم و در رابطه با عملکرد اپراتورها در مبحث مذکور اظهار نظری نداشتیم.
گفتنی است روزنامه شرق در حالی دست به انتشار این شایعه زد که هر یک از خبرنگاران آن می توانستند با ارسال پیامکی با محتوای نام مرحوم امینی، صحت ادعای خویش را براحتی مورد سنجش قرار دهند.


منبع:

1401/06/30
10:39:34
5.0 / 5
99
تگهای خبر: پیامك , سیستم , فضا , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو