استفاده از هوش مصنوعی برای تداوم سلطه بر تایوان!

استفاده از هوش مصنوعی برای تداوم سلطه بر تایوان!

به گزارش آتی جو، چین برای تداوم سلطه بر تایوان و مقابله با اقدامات ایالات متحده بر سر این موضوع، به دنبال «بازدارندگی هوشمند» به وسیله تقویت هوش مصنوعی خود است و از هوش مصنوعی برای شبیه سازی سناریوهای جنگی در عملیات تهاجم به تایوان استفاده می نماید.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گفته می شود چین می تواند از هوش مصنوعی برای حفظ بازدارندگی ضد ایالات متحده بر سر مبحث تایوان استفاده نماید.
پایگاه چینی «ساوث چاینا مورنینگ پست»(SCMP) به نقل از یک کارشناس چینی در امور تایوان گزارش داد که ارتش آزادی بخش خلق چین(PLA) باید تمرینات محاصره را در اطراف تایوان انجام دهد و از فناوری هوش مصنوعی برای پیشگیری از مداخله ایالات متحده استفاده نماید.
نی یونگجی، معاون مؤسسه مطالعات تایوان در شانگهای اظهار داشت: ارتش آزادی بخش چین باید تمرینات محاصره را در اطراف جزیره تایوان انجام دهد و از فناوری هوش مصنوعی برای پیشگیری از مداخله ایالات متحده و نیروهای خواستار استقلال تایوان استفاده نماید.
وی تصریح کرد که ایده "بازدارندگی هوشمند" در ارتش چین درحال پژوهش است.
او می گوید، ارتش چین با استفاده از مهارت های خود در هوش مصنوعی، محاسبات ابری، داده های بزرگ، حمله و دفاع سایبری و تجهیزات بدون سرنشین می تواند به یک رهبر جهانی در جنگ هوشمند آینده تبدیل گردد.
جنگ با هوش مصنوعی
ارتش چین از هوش مصنوعی برای شبیه سازی بازی ها و سناریوهای جنگی برای عملیات تهاجم به تایوان و همینطور شناسایی وسایل نقلیه زیر آب استفاده می نماید.
بر مبنای گزارشی که سال قبل توسط مرکز امنیت و فناوری های نوظهور در دانشگاه جورج تاون آمریکا انتشار یافت، این شبیه سازی ها کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده را ردیابی می کنند و اقدامات متقابل الکترونیکی را به کار می گیرند.
اما به قول اندیشکده آمریکایی مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، بعید است پکن در تسخیر تایوان در صورت یک تهاجم به این جزیره در سال ۲۰۲۶ موفق شود.
با این وجود، این اندیشکده آمریکایی در گزارش اخیر خود اخطار داده است که چنین درگیری برای هر دو طرف و همینطور ژاپن ویرانی بوجود می آورد و مجموع تلفات آن به ده ها هزار نفر خواهد رسید.
در این شبیه سازی مشخص شد که چین حداقل دو ناو هواپیمابر ایالات متحده را غرق می کند و صدها هواپیمای آمریکایی را ساقط خواهد نمود. این نبرد، کوتاه اما بسیار شدید خواهد بود و حدود یک پنجم ناوهای هواپیمابر و هواپیماهای جنگی ایالات متحده و همینطور حداقل ۲۰ کشتی جنگی دیگر را از بین خواهد برد.
تلفات در قسمت هواپیماهای جنگی هم بین ۹۰ تا حداکثر ۷۷۴ فروند خواهد بود. هم اکنون ایالات متحده ۱۱ ناو هواپیمابر و حدود ۳۸۰۰ هواپیما و بالگرد نظامی دارد. حملات چین شامل استفاده از موشک مافوق صوت DF-۱۷ خواهد بود که به خاطر قابلیت هدایت پذیری و سرعت بسیار زیاد، «قاتل ناو هواپیمابر» لقب گرفته است. همینطور در این جنگ ۲۱ روزه، دستکم ۳۲۰۰ سرباز آمریکایی با نرخ روزی ۱۴۰ نفر کشته می شوند.
استفاده از هوش مصنوعی در استراتژی های نظامی موضوعی داغ است که خیلی از دانشگاهیان نسبت به نتایج احتمالی هوش مصنوعی در این درگیری ها ابراز نگرانی می کنند.
این در شرایطی است که پکن استفاده از زور را برای تداوم تصاحب تایوان رد نمی کند، چونکه آنرا بخشی از قلمروی خود می داند و ایالات متحده و اکثریت کشورهای دیگر تایوان را بعنوان یک کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند. با این وجود، واشنگتن با هرگونه کوشش برای الحاق این جزیره به چین از راه اعمال قدرت و زور مخالف است.
منبع:

1401/10/27
10:57:34
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آتی جو