دو ماهواره چین برای مأموریت های اکتشافی به سمت ماه پرتاب می شوند

دو ماهواره چین برای مأموریت های اکتشافی به سمت ماه پرتاب می شوند

به گزارش آتی جو، چین در نیمه اول سالجاری میلادی مقرر است دو ماهواره آزمایشی را برای برقراری ارتباط و مسیریابی به سمت ماه پرتاب کند.


به گزارش آتی جو به نقل از ایسنا، دو ماهواره آزمایشی «تیاندو ۱»(Tiandu ۱) و «تیاندو ۲»(Tiandu ۲) که مقرر است برای برقراری ارتباط و مسیریابی به سمت ماه پرتاب شوند، حوالی هفتم فوریه به مرکز پرتاب ماهواره «ون چانگ»(Wenchang) در استان هاینان چین خواهند رسید.
به نقل از چاینا دیلی، این دو ماهواره مقرر است در نیمه اول سالجاری میلادی همراه با یک ماهواره ارتباطی معروف به «کوئیکیاو ۲»(Queqiao ۲) پرتاب شوند که روز جمعه به محل پرتاب منتقل شد و مأموریت های اکتشافی را در ماه انجام خواهد داد.
تیاندو ۱ که ۶۱ کیلوگرم وزن دارد، به ارتباط «دو بانده کا»(Ka dual-band)، بازتابنده لیزری و روتر فضایی مجهز است. تیاندو ۲ هم ۱۵ کیلوگرم وزن دارد و به وسایل ارتباطی و ناوبری مجهز است.
این دو ماهواره با کوئیکیاو ۲ به مدار انتقالی ماه وارد خواهند شد. سپس، به ماه نزدیک می شوند و به مدار آن قدم می گذارند. بعد از آن، ماهواره ها به انجام بررسی ها و آزمایش های فناوری در مدار ماه خواهند پرداخت.
«چن شیائو»(Chen Xiao) مدیر این پروژه اظهار داشت: این ماهواره ها یک مرجع برای طراحی کردن شبکه ماهواره ای کوئیکیاو، سیستم های ارتباطی ماه، مسیریابی و سنجش از دور چین در آینده خواهند بود.
منبع:

1402/11/16
18:45:11
5.0 / 5
213
تگهای خبر: آینده , سیستم , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آتی جو