تاثیر استارتاپ ها بر اقتصاد كشور

تاثیر استارتاپ ها بر اقتصاد كشور

به گزارش آتی جو رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید براین كه فرهنگ كسب و كارهای نوین در كشور در حال نهادینه شدن است، تصریح كرد: استارتاپ ها یا همان شركت های نوپا به صورت حتم چهره اقتصاد كشور را در كوتاه مدت دگرگون می كنند.


اسماعیل قادری فر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا با بیان این كه در مجموع روند شكل گیری استارتاپ ها و كسب و كارهای نوین و خلاق در كشور بسیار مناسب و رو به رشد بوده است، اظهار داشت: قطع به یقین می توان به این عرصه هم در حوزه نقش آفرینی اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی بخصوص اشتغال پایدار و سطح بالا امیدوار بود.
وی ادامه داد: كسب و كارهای نوین به خصوص كسب و كارهایی كه بر پایه اقتصاد دیجیتال استوار است، می توانند چهره اقتصاد را دگرگون كرده و این بحثی است كه پیشتر در دنیا ثابت شده است.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری درعین حال اظهار داشت: البته توسعه و نقش آفرینی موثر استارتاپ ها و كسب و كارهای نو و خلاق در گرو حمایت های جدی دولت به خصوص سازمان ها و نهادهای تسهیلگر و مهمتر تولید اكوسیستم و زیست بوم مورد نیاز است كه البته این بخش رو به رشد بوده است.
وی با اشاره به شروع خدمات رسانی یكی از استارتاپ های موفق كشورمان در حوزه گردشگری بعنوان یك بخش اساسی و مورد نیاز مردم، تصریح كرد: به صورت حتم عملكرد مناسب این شركت نوپا كه هم اكنون در تهیه بلیت و رزرو هتل فعال است می تواند در افزایش كیفیت و كاهش قیمت تمام شده سفرهای مردمی آنهم بدون هیچگونه استفاده از منابع دولتی اثربخش باشد.
به گفته رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خدمات گردشگری به طورحتم با روح و روان مردم سرو كار دارد و نحوه خدمات رسانی در این حوزه كه در بخش داخلی به خصوص ایام نوروز و تابستان با تقاضای بالایی مواجه می باشد، در تولید آرامش مردم بسیار اثرگذار است.
وی در ادامه اظهاركرد: نقش معاونت علمی هم در برابر شركت های نوپا حمایت هرچه بهتر از روندی كاری آنان و و تولید تسهیلگری به منظور عرضه خدمت بیشتر و كیفی تر به مردم و همینطور اشتغالزایی مناسب می باشد.
وی در مورد این كه آیا روند تعامل بخش های دولتی در رابطه با شركت های نوپا و استارتاپ ها نسبت به سالیان گذشته از وضعیت بهتری برخوردار می باشد یا خیر، اظهار نمود: من فكر می كنم فرهنگ كسب و كارهای نو و استارتاپی به تدریج در حال نهادینه شدن است.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: نسبت به دو سه سال قبل وضعیت تعامل با شركت های نوپا بخصوص در حوزه گردشگری، آی تی و تجارت الكترونیك و كسب و كارهای وابسته در حوزه عرضه مجوزها تا حدودی مناسب و همراه با تسهیلگری بوده است.
وی ادامه داد: به صورت حتم استارتاپ ها و شركت های نوپا به شرط داشتن ایده و تیم مناسب و فعالیت در چارچوب قوانین و ضوابط كشور با مشكل خاصی مواجه نخواهند شد.
قادری فر در ادامه، فرهنگ سازی را بزرگترین دستاوردی دانست كه در حوزه كسب و كارهای نوین اتفاق افتاده است و در ادامه ابراز امیدواری كرد كه در سال های آینده این تب و شور و نشاطی كه به زعم وی كشور را فرا گرفته است، بتواند هرچه قانونمند و نظام مندتر شكوفا و فراگیر و در خدمت مردم توسعه یابد.


 

1396/11/27
14:28:40
5.0 / 5
4957
تگهای خبر: توسعه , علم , فناوری , استارتاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو