5 مركز رشد كارآفرینی كاردانش در سطح كشور فعال است

5 مركز رشد كارآفرینی كاردانش در سطح كشور فعال است

آتی جو: بجنورد- معاون مدیركل دفتر آموزش كاردانش وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اكنون پنج مركز رشد كارآفرینی برای كمك به بازار كار دانش آموزان كاردانش دایر و فعال است.


محسن شهرستانی، شنبه در همایش دانش آموختگان كارآفرین هنرستان های كاردانش در بجنورد، اظهار نمود: این مراكز رشد، تسهیل كننده میان ارتباط میان آموزش مهارت ها و بازار كار هستند و به شكلی حلقه ارتباط میان دانش آموختگان و بازار كار به شمار می روند.
وی با اشاره به اینكه مراكز رشد كارآفرینی در استان های خراسان رضوی، مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و تهران دایر است اضافه كرد: تا آخر برنامه ششم، مراكز رشد كارآفرینی در تمام استان ها دایر می گردد.
وی تصریح كرد: این مراكز رشد ایده ها را می گیرند و با عنایت به ارتباطی كه با خارج از محیط آموزش و پرورش دارند، دانش آموختگان را به بازار كار متصل می كنند تا سریع تر به اشتغال برسند.
معاون مدیركل دفتر آموزش كاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه امسال با استقرار كامل نظام آموزشی، شمار هنرجویان كاردانش به 500 هزار نفر می رسد اظهار داشت: باید تلاش شود تا قابلیت های هنرستان معرفی شود و هنرجویان در این آموزشگاه ها جذب شوند تا كارآفرینی در جامعه ترویج شود.
شهرستانی اظهار نمود: تا آخر برنامه ششم، باید 46 درصد از دانش آموزان متوسط دوم به رشته های شاخه كاردانش و با فنی و حرفه ای جذب شوند البته این رقم اكنون حدد 39 درصد است.
به گفته معاون مدیركل دفتر آموزش كاردانش وزارت آموزش و پرورش، اكنون 350 هزار هنرجو پایه دهم و یازدهم در هنرستان های كار دانش سطح كشور مشغول به تحصیل هستند.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی


1396/12/01
16:10:50
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آتی جو