مقام اول پژوهشگر سلماسی در جشنواره خوارزمی

مقام اول پژوهشگر سلماسی در جشنواره خوارزمی

به گزارش آتی جو ؛احیا یاوری؛ پژوهشگر اهل سلماس با عرضه طرح «سیستم موقعیت یابی زمین پایه» رتبه نخست پژوهش های كاربردی در سی و یكمین جشنواره بین المللی خوارزمی را كسب و لوح تقدیر از رئیس جمهوری دریافت كرد.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا 'احیا یاوری قره قشلاقی' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درمورد این طرح اظهاركرد: اجرای این طرح از مرحله مطالعه تا رسیدن به این مرحله حدود 10 سال به طول انجامید و در این راه مشكلات فنی زیادی وجود داشت.
وی با اشاره به اینكه موقعیت یابی، ناوبری و زمان سنجی از نیازهای دیرین بشری و یكی از اركان جوامع اطلاعاتی آینده به حساب می آید، اضافه كرد: امروزه از سیستم GPS استفاده های زیادی می گردد.
یاوری افزود: سیستم موقعیت یابی زمین پایه، جایگزین مناسب برای سیستم فضا پایه بوده و به صورت كامل بومی سازی شده است و با استفاده از آن می توان تمام سرویس های در رابطه با موقعیت یابی را در ایران ارائه نمود.
یاوری مرتبط با برتری سیستم موقعیت یابی زمین پایه نسبت به GPS اظهار داشت: یكی از برتری های این سیستم بومی بودن آن بوده و كنترل این سیستم كاملا در اختیار خودمان است؛ در حالیكه هیچ كنترلی روی GPS نداریم.
به گفته یاوری سیستم GPS صدمه پذیری هایی دارد كه در سیستم زمین پایه برطرف شده است و این سامانه در برابر اختلالات و شرایط جوی مقاوم است و در هر شرایطی سرویس مطمئنی را به كاربر عرضه می دهد.
پژوهشگر برتر جشنواره بین المللی خوارزمی بیان كرد: برای ساخت سیستم ها و سامانه ها سال ها زمان گذاشته می گردد تا به جایی برسد، این زحمت ‎ها زمانی ارزش دارد كه به خدمات دهی برسد و مردم بتوانند از آن استفاده كنند كه انتظار داریم با برنامه ریزی های انجام شده این تحقیقات كاربردی شود.
سی و یكمین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی با اعطای لوح تقدیر به 10 محقق ایرانی و 5 پژوهشگر خارجی توسط رئیس جمهوری روز/شنبه/ پنجم اسفندماه سال جاری پایان یافت.


 

1396/12/07
15:11:42
5.0 / 5
4849
تگهای خبر: پژوهشگر , كاربر , سیستم , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو