برای اولین بار؛

پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

پرواز موفقیت آمیز هواپیمایی با بزرگترین موتور جت دنیا

آتی جو: نخستین پرواز هواپیما با استفاده از بزرگترین موتور جت جهان سرانجام انجام شد و این هواپیما از صحرایی در ایالت كالیفرنیا با موفقیت راهی آسمان شد.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، موتور یادشده كه توسط شركت جنرال الكتریك طراحی وساخته شده GE۹X نام دارد و به مدت چهار ساعت مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت تا كاركردهای آن در زمان آغاز پرواز، حركت و فرود هواپیما به دقت كنترل شود.
قرار است این موتور بر روی نسل جدید بوئینگ مسافربری ۷۷۷X نصب شود. بخش های زیادی از این موتور با استفاده از چاپگرهای سه بعدی طراحی شده و همین امر سبب شده وزن این موتور چندان زیاد نباشد.
استفاده از سرامیك ضدحرارت یكی دیگر از خصوصیت های این موتور جت است. علاوه بر این، تعداد تیغه ها یا پره های فن موتور جت این هواپیما از ۲۲ به ۱۶ مورد كاهش یافته و نتیجه همه این تلاش ها تولید موتور جتی بسیار قدرتمند ولی كم حجم وسبك به اندازه موتور جت بوئینگ ۷۳۷ است.
بازدهی این موتور جت در مقایسه با آخرین موتور جت تولیدی جنرال الكتریك یعنی GE۹۰ ده درصد بیشتر است. شركت سازنده برای تولید موتور جت یادشده بیش از ۷۰۰ سفارش از ده ها خط هواپیمایی در جهان دریافت كرده و انتظار می رود تولید انبوه این موتورها از سال آینده میلادی آغاز شود.

1396/12/28
19:48:34
5.0 / 5
4984
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آتی جو