دبیر ستاد نانو فناوری تأكید كرد:

رسوخ فناوری در كالای ایرانی، نقش صادرات در اعتماد به محصولات بومی

رسوخ فناوری در كالای ایرانی، نقش صادرات در اعتماد به محصولات بومی

آتی جو: دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: آینده و اقتصاد كشور در گرو فناوری های نوین است از این رو ضروری می باشد فناوری در كالاهای ایرانی رسوخ پیدا كند.دكتر سعید سركار در گفتگو با خبرنگار مهر در جهت تحقق شعار امسال در خصوص «حمایت از كالای ایرانی» تصریح كرد: یكی از زمینه هایی كه می تواند در جهت تحقق این شعار موثر باشد افزایش كیفیت محصولات در هر زمینه ای همچون حوزه نانو است تا بدین واسطه اعتماد عمومی بعنوان یك سرمایه اجتماعی به وجود بیاید.
سركار اضافه كرد: خوشبختانه فناوری نانو در تمام حوزه های صنعتی تأثیرگذار بوده است كه این مورد می تواند در كیفیت و كارایی محصولات نهایی مورد استفاده توسط صنایع و مردم موثر باشد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی با تأكیدبر اینكه فناوری نانو به خودی خود منشأ ابداعات و اختراعات جدید است، اظهار داشت: این تكنولوژی قابل رسوخ در تمام صنایع است كه می تواند روند تولید محصولات را ارتقاء دهد.
وی تصریح كرد: طی فعالیت هایی كه چند سال اخیر در زمینه نانو شده است، شكوفایی رخ داده كه می توان آن را در صنایع مختلف دید.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی ادامه داد: فناوری نانو در ۱۰ صنعت رسوخ پیدا كرده و كیفیت محصولات در صنایع خودرو، محصولات كشاورزی، دارو، بایوسنسورها، نفت و پتروشیمی، آب و محیط زیست و غیره ارتقاء یافته است؛ در واقع هیچ صنعتی وجود ندارد كه فناوری نانو در آن تأثیرگذار نباشد.
سركار خاطرنشان كرد: مطمئن هستیم با ورود هر چه بیشتر این فناوری در صنایع موجود، شاهد تحول در محصولات ایرانی خواهیم بود؛ ما برنامه های گسترده ای در این زمینه داریم.
وی با تاكید بر اینكه صادرات كالای ایرانی نقش مهمی در اعتماد به محصولات بومی دارد، اظهار داشت: اگر بخواهیم اقتصادمان را شكوفا نماییم باید بتوانیم محصولات ایرانی ارتقاء یافته خودمان را صادر نماییم.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی تاكید كرد: از این رو نیاز است سیاستگذاران به مبحث توسعه طرح تكنولوژی در محصولات ایرانی توجه نمایند زیرا فناوری های نوین مخصوصاً نانو، تأثیر شگرفی در توسعه اقتصاد كشور دارد اما سیاستگذاران آنطور كه باید به این مورد توجه ندارند.
سركار تصریح كرد: بی اعتنایی به این مورد با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در كشور برای تولید كالاهای ایرانی با فناوری های نوین، آینده ما را تحت تأثیر قرار می دهند.
وی عنوان كرد: این پتانسیل در همه فناوری ها خصوصاً نانو وجود دارد كه به كالاهای ایرانی مورد استفاده تبدیل گردد اما این مورد نیازمند توجه سیاستگذاران كشور است.
به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، آینده، اقتصاد و اقتدار ما با تمركز بر فناوری های نوین ساخته می گردد كه نیازمند توجه است.

1397/01/04
21:26:34
5.0 / 5
4558
تگهای خبر: آینده , تكنولوژی , توسعه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آتی جو