با رصد سینگال عضلانی؛

ساخت دستگاه تایپ افكار

ساخت دستگاه تایپ افكار

به گزارش آتی جو محققان دستگاهی ساخته اند كه می تواند با رصد سیگنال های عضلانی عصبی در صورت فرد جملات او را پیش از بیان شدن در كامپیوتر تایپ نماید.به گزارش آتی جو به نقل از نیوساینتیست، اخیرا دستگاه جدیدی برای خوانش مغز تولید شده كه افراد به كمك آن می توانند افكارشان را در كامپیوتر تایپ كنند. صحت عملكرد این دستگاه ۹۰ درصد است.
این دستگاه كه AlterEgo نام گرفته به جای برقراری ارتباط با دستگاه های هوشمند در سكوت افكار كاربر را ترجمه می كند و به او قدرتی خارق العاده می دهد. هنگامیكه افراد تصمیم می گیرند جمله را به زبان بیاورند، مغز آنها سیگنالی به عضله های صورت می فرستد. این روند حتی بدون آنكه فرد كلامی بر زبان بیاورد انجام می گردد.
دستگاه مذكور حسگرهایی دارد كه ۷ بخش كلیدی صورت در گونه، فك و چانه را رصد می كنند و می تواند كلمات را شناسایی كنند.
شركت های دیگر مانند Neuralink (متعلق به الون ماسك) مشغول ساختن دستگاه های مشابه هستند. محققان MIT دستگاه AlterEgo را ساخته اند كه قابلیت شناسایی اعداد صفر تا ۹ و ۱۰۰ واژه را دارد.
آرناو كاپور سازنده این دستگاه می گوید: AlterEgo به كاربر قدرت خارق العاده می دهد. این سیستم در حقیقت یك گجت پوشیدنی است كه یك سیستم رایانشی دارد و به صورت مستقیم به یك برنامه متصل می گردد. این برنامه قابلیت جستجو در گوگل را دارد.
الكترودهای موجود در دستگاه سیگنال های عصبی عضلانی در فك و صورت را رصد می كنند. این سیگنال ها زمانی ارسال می شوند كه كاربر جمله ای را در ذهن خود بیان می كند. در مرحله بعد سیگنال ها به یك سیستم ماشین یادگیری عرضه می شوند كه برای برقراری ارتباط میان سیگنال ها و واژه های خاصی آموزش دیده است.
این دستگاه شامل دو هدفون هم است كه ارتعاشات استخوان های صورت و گوش داخلی را منتقل می كنند.
این هدفون ها گوش را نمی پوشانند ازاین رو كاربر می تواند بدون اختلال در فرایند محاوره، اطلاعات مورد نیازش را دریافت كند.
این دستگاه به كاربران اجازه می دهد بدون ردیابی با گوگل ارتباط برقرار كنند.
 

1397/01/17
15:32:35
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: سیستم , كاربر , محققان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آتی جو