ستاری تأكید كرد:

مشكلات بازار در حوزه تكنولوژی بررسی می گردد

مشكلات بازار در حوزه تكنولوژی بررسی می گردد

آتی جو: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ما باید بتوانیم مشكل بازار در حوزه تكنولوژی را بررسی نماییم تا بتوانیم مسیر را برای ورود استارتاپ ها تسهیل نماییم.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، دكتر سورنا ستاری در حاشیه بازدید از سیزدهمین دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ایران ۲۰۱۸ در جمع خبرنگاران تصریح كرد: مسابقات ربوكاپ هر ساله بهتر از سال قبل برگزار می گردد و این نشان از رشد تیم های شركت كننده در رقابت های رباتیكی است.
وی با اشاره به اینكه تیم های حاضر در این مسابقات عمدتاً با پول شخصی ربات های خویش را ساخته اند، اظهار داشت: تزریق فناوری های كسب شده در بخش صنعت به كندی صورت می گیرد؛ به صورتی كه كمتر در صنعت می بینیم از فناوری های داخلی در حوزه رباتیك استفاده می گردد.
ستاری تصریح كرد: باید سیاست های ما در استفاده از فناوری در بخش صنعت تغییر كند تا بتوانیم از پتانسیل هایمان كه همان نیروهای انسانی و جوانان هستند، بهره ببریم و ضروری می باشد كه از آنها حمایت نماییم.
به گفته وی، ما از لحاظ نیروی انسانی و سطح تكنولوژی وضعیت خوبی داریم، اما مشكل ما تجاری سازی است كه باید در این زمینه فرهنگ سازی شود؛ در واقع عدم داشتن چنین فرهنگی منجر به بوجود آمدن مشكل تجاری سازی شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر تغییر دیدگاه در حوزه رباتیك اظهار داشت: توسعه رباتیك منجر به ورود نیروهای انسانی و محصولاتشان به بخش های صنعتی خواهد شد؛ در این راستا باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه تا دو ماه آینده دو یونیفرم در حوزه ICT خواهیم داشت، اضافه كرد: دو شركت بزرگی كه بر پایه دانش فعالیت می نمایند، ارزش آنها یك میلیارد دلار است و این شركت ها طی یكی، دو سال اخیر بوجود آمده اند. این شركت ها توانسته اند بازار خوبی در حوزه تكنولوژی تولید كنند.
ستاری عنوان كرد: ضروری می باشد كه مشكل بازار در حوزه تكنولوژی را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم زمینه را برای ورود استارتاپ ها به وجود آوریم.

1397/01/18
14:16:55
5.0 / 5
4566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آتی جو