تفاهم نامه توسعه كسب وكارفضا پایه در اصفهان منعقد شد

تفاهم نامه توسعه كسب وكارفضا پایه در اصفهان منعقد شد

آتی جو: اصفهان- تفاهم نامه همكاری میان سازمان فضایی ایران و شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان با هدف پشتیبانی از تولید كسب و كارهای نوین و توسعه كسب و كارهای فضا پایه به امضا رسید.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، كسب و كارهای فضا پایه بر مبنای فناوری فضایی در خدمت رفاه جامعه، مدیریت منابع و ارتقای بهره وری تعریف می گردد.
فناوری فضایی به مجموعه دانش ها و فناوری های در رابطه با بررسی فضای اطراف كره زمین گفته می شود؛ شناخت فضای پیرامون، موشك، ماهواره، اعزام انسان به فضا، شاتل، ایستگاه های فضایی و غیره از شاخه های فناوری فضایی محسوب می شوند.
روابط عمومی شهرك علمی وتحقیقاتی اصفهان روز پنجشنبه اعلام نمود: این تفاهم نامه در جهت رسالت مشترك سازمان فضایی ایران و این شهرك برای بومی كردن فناوری های جدید، توانمند سازی بخش خصوصی، توسعه اقتصاد فضا پایه و خودكفایی در حوزه فناوری فضایی و كاربردهای آن منعقد شده است.
معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از این تفاهم نامه حمایت كرده اند.
شناسایی شركت های فعال و نقش آفرینان در حوزه فضایی، تولید یك شبكه از شركت های فضا پایه و متقاضیان بهره گیری از خدمات مبتنی بر ماهواره، همكاری در عرضه تسهیلات لازم برای استقرار، توانمند سازی و جذب سرمایه برای توسعه كسب و كارهای فضاپایه از وظایف شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در این تفاهم نامه است.
از دیگر وظایف شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در تفاهم نامه تولید كسب و كارهای فضا پایه می توان به عرضه مشاوره كسب و كار به شركت های عضو شبكه شركت های فضا پایه با استفاده از مراكز رشد و پارك های علم و فناوری و دانشگاه ها و كوشش برای تقویت و توسعه این شبكه با برگزاری جلسه های آموزشی و اطلاع رسانی اشاره نمود.
همچنین برپایه تفاهم نامه منعقده، سازمان فضایی ایران زیرساخت های فنی مورد نیاز به منظور توسعه كسب و كارهای فضا پایه همچون امكانات آزمایشگاهی و تقویت آرشیو ملی داده های فضایی را تامین خواهد نمود و ضمن برقراری تعاملات ملی با متولیان حوزه های كاربردی فناوری فضایی، زمینه اجرای طرح های مشترك توسط شركت های فضاپایه را فراهم می كند.
سازمان فضایی ایران وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و به برنامه ریزی جهت استفاده از فضا و گسترش فناوری های فضایی در كشور با استفاده از دانش بومی و همكاری های بین المللی می پردازد.
شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان یك سازمان مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی با استفاده از تولید مراكز رشد و پارك های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شكل گرفته و در زمان حاضر حدود 500 شركت دانش بنیان در آن مستقر و فعال است.
ت/3011/ 6022


1397/02/22
18:42:19
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آتی جو