حضور 150 استارتاپ در نمایشگاه اینوتكس 2018

حضور 150 استارتاپ در نمایشگاه اینوتكس 2018

آتی جو: تهران -دبیر هفتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری اظهار داشت: 150 استارتاپ در كنار 20 شتاب دهنده و 50 مخترع در هفتمین نمایشگاه «اینوتكس 2018» حضور خواهند داشت.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، اكبر قنبرپور روز یكشنبه در جمع خبرنگاران كه با رونمایی از پوستر اینوتكس 2018 همراه بود، اظهار داشت: از سال 2012 تابحال شش دوره نمایشگاه اینوتكس برگزار شده است.
وی با اشاره به جزئیات برگزاری این رویداد بین المللی اظهارداشت: اینوتكس 2018 از 14تا 16 تیرماه امسال ( 5 تا 7 ژوئیه) در متراژ 9 هزار متر مربع در مجتمع نمایشگاهی «گفت وگو» وابسته به شهرداری تهران برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه اینوتكس ۲۰۱۸ با اضافه شدن اجزای دیگری از اكوسیستم نوآوری و فناوری همراه خواهد بود، تصریح كرد: در دوره های پیش از ۲۰۱۷ اینوتكس، فقط با حضور شركت های فناور برگزار گردید.
قنبرپور ادامه داد: اما از سال ۲۰۱۷ تعدادی از استاراتاپ ها، مخترعان، شتاب دهنده ها و جمعی از ایرانی ها متخصص اضافه شدند و در اینوتكس ۲۰۱۸ تصمیم داریم میزبان تمام بخش های اكوسیستم نوآوری و فناوری باشیم.
دبیر هفتمین نمایشگاه بین المللی و نوآوری در ادامه با بیان اینكه، اینوتكس ۲۰۱۸ شامل چهار بخش خواهد بود، بخش نمایشگاهی، رویدادهای تجاری، رویدادهای ترویجی و همینطور بخش عرضه كننده خدمات سرمایه مشترك را همچون این بخش ها نام برد.
قنبرپور همینطور اظهارداشت: اینوتكس ۲۰۱۸ در طول سه روز برگزاری خود میزبان ۸ هیات تجاری خارجی صاحب فناوری سطح پایین تر از كشورمان می باشد.
وی با پیش بینی اینكه، حدود شش هزار نفر از ۳۵۰ غرفه اینوتكس ۲۰۱۸ دیدن خواهند كرد، خاطرنشان كرد: ۱۲ هیات صنعتی و فناوری از سراس كشور در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
مدیر مركز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این نشست در سخنانی اظهارداشت: امسال در اینوتكس 2018 نقش آفرینان مختلف اكوسیستم فناوری و نوآوری حضور جدی خواهند داشت.
مهندس سیدعلی هزاوه ای درادامه، شركت های فناور و دانش بنیان، استارتاپ ها و شركت های نوپا، شتاب دهنده ها و مراكز رشد، سرمایه گذاران جسور و صندوق های سرمایه گذاری، فرشتگان كسب و كار، مخترعان، منتورها، برگزاركنندگان رویدادهای استارتاپی، رسانه های استارتاپی و همینطور عرضه كنندگان زیرساخت ها در بخش های حاكمیت را همچون این بخش ها نام برد.
مدیر مركز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: در اینوتكس 2018 بخش های كه زیرساخت های لازم را برای استارتاپ ها فراهم می كنند حضور جدی خواهند داشت مانند اپراتورها، مركز مالكیت معنوی، فرابورس ایران، پلیس فتا كه به استارتاتاپ ها خدمات مشاوره ای عرضه می دهند.
هزاوه ای در ادامه، مدیریت هوشمند انرژی، حمل ونقل هوشمند، دستگاه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء، مدیریت و تبادل هوشمند داده، زیرساخت های هوشمند، بهداشت و سلامت هوشمند و محیط زندگی هوشمند را از مهمترین محورهای اصلی اینوتكس 2018 نام برد.
وی همینطور با اشاره به برگزاری رویداد « فكری نو» با حضور 85 نفر از دانشجویان اظهاركرد: در طول این رویداد پنج كارگاه، دانشجویان ایده های خویش را عرضه دادند كه بر این اساس 12 ایده برتر در این رویداد انتخاب و در مرحله نهایی آن سه ایده برتر انتخاب شده و مورد تقدیر قرار می گیرند بنابراین این بخش در اینوتكس 2018 هم برگزار می گردد..
مدیر مركز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین، برگزاری 'اینوتكس پیچ' را از دیگر برنامه های جنبی نمایشگاه اینوتكس 2018 نام برد و با بیان اینكه، این رویداد یك رقابت استارتاپی به حساب می آید، اظهار داشت: این رقابت ها در چهار شهر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان برگزار گردید كه برندگان این رویداد در نمایشگاه اینوتكس مورد تقدیر قرار خواهند گرفت..
به گفته وی در نمایشگاه اینوتكس 2018 تعداد 150 استارتاپ، 50 مخترعف 20 سرمایه گذار خطرپذیر یا جسورانه، 20 شتاب دهنده حضور خواهند داشت.
هفتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(اینوتكس 2018) 14 الی 16 تیرماه در مجتمع نمایشگاهی گفتگو برگزار می گردد.
نمایشگاه اینوتكس كه از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پایه ریزی شده است، اقدامی ملی در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان با رویكرد بین المللی است.
با راه اندازی اینوتكس ضمن تولید جایگاهی برای توسعه تجارت فناوری، شركت های ایرانی موفق دارای محصولات فناورانه می توانند ضمن حضور در این نمایشگاه، نوآوری های خویش را در بازار بین المللی عرضه و زمینه صادرات محصولات فناورانه خویش را فراهم نمایند.
1836**1440


1397/02/24
13:32:54
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو