یك اقدام جاه طلبانه فضایی؛

احداث كتابخانه روی سطح ماه!

احداث كتابخانه روی سطح ماه!

آتی جو: یك موسسه غیرانتفاعی می خواهد میلیون ها مقاله ویكی پدیا را روی ورقه های فلزی كوچك پرینت و به ماه ارسال نماید و یك كتابخانه در این سیاره بسازد.به گزارش آتی جو به نقل از ورج، Arch Foundationیك موسسه غیر انتفاعی تصمیم دارد روی ماه كتابخانه ای احداث كند. در همین راستا می خواهد كل آرشیو ویكی پدیای انگلیسی را به در دو سال آینده به سطح ماه ارسال نماید.
البته این موسسه نسخه كاغذی ویكی پدیا را به ماه نمی فرستد. بلكه تصمیم دارد میلیون ها مقاله این وب سایت را روی ورقه های فلزی كوچكی پرینت كند كه ضخامتشان از موی انسان هم كمتر است.
این شركت ادعا می كند با روش مذكور می تواند میلیون ها صفحه از متون را در بسته ای به اندازه یك سی دی به ماه ارسال نماید.
هدف موسسه مذكور كه در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده، تولید آرشیوی از فرهنگ انسان در نقاط مختلف جهان است تا از این طریق الهام بخش افراد شود.
نوا اسپیواك یكی از موسسان Arch Foundation می گوید: ما معتقدیم این پروژه تمدن انسان را در سراسر منظومه شمسی حفظ و یك نسخه بك آپ از تمام دستاوردهای فرهنگی انسان بوجود می آورد. بدین سان دانش، هنر، زبان و تاریخ ما حفظ می گردد.
چنین آرشیوی میلیون ها یا حتی میلیاردها سال در فضا باقی می ماند و نسل های آتی می توانند آن را بیابند و مطالعه كنند.
درهمین راستا این شركت با یك استارت آپ فضایی به نام Astrobotic همكاری می كند. Astrobotic تصمیم دارد اولین خدمت ارسال محموله به ماه را انجام دهد.
همچنین مشغول ساخت ربات هایی است تا محموله ها را به سطح ماه برسانند. در كنار آن كاوشگرهایی هم می سازد كه می توانند روی ماه حركت كنند. البته این پروژه هنوز تاییدیه دولت را دریافت نكرده است.

1397/02/26
14:59:21
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آتی جو