معاون دانشگاه صنعتی شریف:

فعالیت ۴۰۰ شركت دانش بنیان، پرتاب ماهواره ها به عهده دانشگاه نیست

فعالیت ۴۰۰ شركت دانش بنیان، پرتاب ماهواره ها به عهده دانشگاه نیست

آتی جو: معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینكه ساخت ماهواره شریف ست در دانشگاه به خوبی انجام گرفته است، اظهار داشت: پرتاب شدن یا نشدن این ماهواره ها بر عهده دانشگاه نیست.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، محمدرضا موحدی امروز در نشست خبری با اشاره به اینكه ۴۰۰ شركت دانش بنیان در دانشگاه در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: با عنایت به فضای كسب و كاری كه در اطراف دانشگاه شكل گرفته بیش از نیمی از شركت ها در ساختمان های مجاور دانشگاه شریف به فعالیت می پردازند كه توسط اساتید دانشجویان به راه افتاده است.
موحدی با اشاره به اینكه اثرگذاری دانشگاه شریف در حوزه اشتغال در حال رشد است، اظهار داشت: فارغ التحصیلان این دانشگاه نقش مهمی در كسب و كار، كار دانش بنیان دارند و باوجود محدودیت ها همیشه تلاش كرده اند به بهترین نحو فعالیت كنند.
وی در مورد ماهواره «شریف ست» اظهار داشت: ساخت ماهواره از این دانشگاه دید دانشی و توسعه فناوری است و بر مبنای درخواست مسئولان كشور انجام می گیرد.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف عنوان كرد: سازمان فضایی ایران یا هر نهاد دیگری می تواند به دانشگاه برای ساخت ماهواره درخواست دهد. ماهواره «دوستی» هم كه ساخته شد سفارشی بود.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه كار خویش را در ساخت ماهواره ها به خوبی انجام داده است اظهار داشت: پرتاب شدن یا نشدن ماهواره ها سیاستگذاری كشور است كه دانشگاه در آن دخالتی ندارد و تصمیم نهایی به عهده مسئولان است.
موحدی تصریح كرد: وظیفه ما ساخت نهایی محصول است كه نمی توانیم تصمیمی برای پرتاب آن بگیریم اما این آمادگی را داریم كه در كنار نهاد سفارش دهنده ماهواره را پرتاب نماییم.
وی با اشاره به ادامه تحصیل دانشجویان در خارج از كشور اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از دانشجویان این دانشگاه برای ادامه تحصیل به خارج از كشور می روند و این مورد در همه دانشگاه ها اتفاق می افتد.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف اضافه كرد: هر دانشگاهی كه دانشجویان آن سطح بالاتری دارند مبحث خروج از كشور برای ادامه تحصیل یا كار برای آنها اتفاق می افتد. ازاین رو نمی توان آمار دقیقی از خروج نخبگان از دانشگاه ارائه نمود.
وی اضافه كرد: البته درصد قابل توجهی از این دانشجویان پس از ادامه تحصیل به كشور بازمی گردند. ازاین رو نمی توان گفت برای همیشه از كشور خارج شده اند.
موحدی در مورد رساله های كاربردی اظهار داشت: اولویت های ما در دانشگاه مطابق اولویت های كشور در حوزه آب و محیط زیست، سلامت و انرژی است كه البته هوافضا، فناوری اطلاعات و حوزه های دیگر را مدنظر داریم كه قراردادهایی در این زمینه منعقد شود.

1397/03/03
19:55:31
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: دانش , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو