رویای شهرك سازی در ماه؛

موسس آمازون اقامتگاه دائمی در ماه می سازد

موسس آمازون اقامتگاه دائمی در ماه می سازد

آتی جو: موسس آمازون می خواهد در میانه دهه آتی میلادی فضانوردان را به ماه بفرستد و در آنجا یك اقامتگاه دائمی بسازد. به اعتقاد او ماه یك مكان مناسب برای شهرك سازی است.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، مدت هاست كه جف بزوس می خواهد فضانوردان را به ماه بفرستد. درهمین راستا وی در مصاحبه ای با مجله GeekWire اعلام نمود شركت بلواوریجین می خواهد با ناسا و سازمان فضایی اروپا همكاری كند تا یك اقامتگاه دائم در ماه بسازد. او اعلام نمود در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نمی نماید.
این درحالی است كه شركت بلواوریجین می خواهد لندر Blue Moon را در میانه دهه ۲۰۲۰ میلادی پرتاب كند. البته این امر مشروط به دستیابی به پشتیبانی های كافی است.
بزوس در این باره می گوید: ماه یك مكان مناسب برای شهرك سازی است. او به فاصله كم آن تا زمین و وجود آب در ماه اشاره می كند كه می توان آن را به هوا و پیشرانه موشك ها تبدیل كرد.
همچنین بزوس معتقد می باشد در دهه های آتی انتقال صنایع سنگین زمینی به فضا آسانتر می گردد. به اعتقاد او ممكن است حتی بعضی افراد در سیارك ها هم كار كنند و زمین بعنوان مكانی برای سكونت و صنایع سبك استفاده گردد.
این در حالی است كه بزوس بیشتر مشتاق است افراد دیگر را به انجام فعالیت های مختلف مانند شهرك سازی در ماه ترغیب كند.

1397/03/07
13:08:00
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آتی جو