تسهیل فرایند خون گیری؛

این ربات بی دردسر از شما آزمایش خون می گیرد

این ربات بی دردسر از شما آزمایش خون می گیرد

آتی جو: خون نقش حیاتی در سلامت هر انسانی ایفا می كند و یك آزمایش خون ساده مشخص خواهد نمود كه وضعیت ارگان های حیاتی بدن هر فرد به چه شكلی است.به گزارش آتی جو به نقل از فیوچریسم، پژوهشگران دانشگاه راجرز آمریكا به منظور تسهیل و افزایش دقت فرایند خون گیری از افراد رباتی را تولید كرده اند كه هم قادر به خون گرفتن از افراد و هم قادر به آزمایش دقیق خون است.
خودكارسازی فرایند خون گرفتن سبب می گردد این فرایند سریع تر و ارزان تر شود. بر خلاف تصور برخی افراد انجام آزمایش خون كار ساده ای نیست و نیازمند متخصصان تعلیم دیده و تجهیزات مناسب می باشد و اگر این امكانات فراهم نباشد، نتایج دقیقی به دست نیامده و تصمیم گیری های بعدی پزشكی هم بی مبنا و غلط خواهد بود.
یكی دیگر از مزایای استفاده از ربات آزمایش خون كاهش مدت زمان مورد نیاز برای دسترسی به نتایج است كه سبب می گردد تشخیص پزشكان دقت بیشتری داشته باشد.
ربات یادشده دارای سه بخش مجزاست كه اولی رگ خونی كه باید برای دریافت خون مورد استفاده قرار بگیرد را با استفاده از اشعه مادون قرمز و تصویربرداری مافوق صوت مشخص می كند. در نهایت این بخش سوزن را وارد رگ خونی انتخاب شده می كند.
بخش دوم خون را استخراج كرده و آن را به سمت بخش سوم پمپاژ می كند كه وظیفه تجزیه و تحلیل و انجام آزمایش را بر عهده دارد. این بخش مجهز به تراشه ای است كه می تواند اجزای خون را به دقت بررسی كند. زمان ارائه این ربات به بازار و قیمت آن هنوز مشخص نمی باشد.

1397/03/28
13:39:05
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آتی جو