ساخت ماهواره در دانشگاه آزاد اسلامی

ساخت ماهواره در دانشگاه آزاد اسلامی

آتی جو: تهران- رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از ساخت ماهواره در این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر حبیب الله آراسته راد درباره همكاری پژوهشگران در پروژه های كاربردی اظهار داشت: رویكرد دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید مساله محوری است، به دنبال این هدف باشگاه پژوهشگران جوان هم خویش را ملزم به حركت در این مسیر می داند.
وی اضافه كرد: پیش از نهایی شدن آیین نامه اجرایی باشگاه در مدل جدید سراغ موضوعات و مسائل كوچك رفتیم و در این مسیر از پژوهشگران دانشگاه و استعدادهای درخشان بهره گرفتیم.
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تلاش كرده ایم كار پژوهش را از آخرین مرحله در دستور كار قرار دهیم. قبلا پژوهشگران طرحی را اجرا می كردند اما بازاری برای آن نبود و تبدیل به مقاله می شد، ولی اكنون ما ابتدا به كمك متخصصان فن بازار طرح ها را تعیین می نماییم بعد به دنبال ساخت می رویم.
آراسته راد اضافه كرد: گروه هایی از پژوهشگران دانشگاه در موضوعاتی نظیر فناوری اطلاعات همینطور ساخت سخت افزارهایی همچون ویلچر (صندلی چرخدار) هوشمند فعال می باشند، همینطور ساخت ماهواره هم شروع شده، ولی زمانبر است و برای به نتیجه رسیدن باید مدت بیشتری صبر كرد.
باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان كه پاییز 1378 تاسیس شد، موسسه ای است غیرانتفاعی كه با هدف شناسایی، جذب، پرورش، حمایت، هدایت و اعتلای سطح علمی دانش آموزان و دانشجویان و جوانان با استعداد كشور، با استفاده از انسجام بخشیدن به آنها در قالب گروه های علمی و پژوهشی، تشكیل شده است و زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می كند.
باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی با دفاتر و شعب متعدد، در تمام استان های كشور فعال است. از ابتدای تاسیس باشگاه تابحال بیش از 50 هزار نفر جذب شده اند.
بروز و ظهور خلاقیت های اعضای باشگاه در زمینه های گوناگون علمی، پژوهشی، آموزشی و كارآفرینی. ارتقای سطح كیفی اعضای باشگاه در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، پژوهشی، آموزشی و كارآفرینی. تولید و تقویت روحیه انجام كار گروهی در میان اعضای باشگاه و ساماندهی آنان در فعالیت های گروهی. هدایت و تقویت استعدادهای اعضای باشگاه برای تأمین نیازهای علمی پژوهشی كشور مهمترین رویكردهای باشگاه است.
علمی**9157


1397/03/29
14:40:10
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: پژوهشگر , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو