تبدیل صوت به متن برای ناشنوایان با كمك میكروفون و اپلیكیشن

تبدیل صوت به متن برای ناشنوایان با كمك میكروفون و اپلیكیشن

آتی جو: اخیرا سیستمی برای افراد ناشنوا تولید شده كه شامل چند میكروفون بی سیم و اپلیكیشن مخصوص است و با ثبت صدا و تبدیل آن به متن به فرد كمك می نماید تا صحبت های اطرافیان را متوجه شود.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، اپلیكیشن های مختلفی برای تبدیل صوت به متن وجود دارد كه به افراد ناشنوا كمك می نماید گفته های افراد دیگر را بخوانند. اما بیشتر اوقات با وجود صدای پس زمینه یا هنگام صحبت كردن چند نفر با یكدیگر، آنها دچار اختلال می شوند.اما SpeakSea یك سیستم چند میكروفونی است كه عملكرد بهتری دارد.
یك كارآفرین هلندی این سیستم را ساخته است. SpeakSea در اصل متشكل از سه میكروفون بی سیم مجهز به وای فای، یك شارژر یا سیستم مركز و یك اپلیكیشن اندرویدiOS است. هر میكروفون به لباس یكی از افراد در حال گفتگو می چسبد و سخنان آنها را بدون سروصدای پس زمینه ثبت می كند.
میكروفون ها صوت را به سیستم شارژ یا سیستم مركز منتقل می كنند. این سیستم قابلیت دریافت اطلاعات تا فاصله ۲۰ متری را دارد. سیستم مركزی هم سخنان رصد شده توسط میكروفون های مختلف را جمع آوری كرده و به وسیله وای فای به اپلیكیشن موبایل فرد ناشنوا ارسال می كند.
اپلیكیشن اطلاعات را به صورت متن در نمایشگر عرضه می كند. می توان متون محاورات را در اپلیكیشن ذخیره كرد. سیستم مذكور از ۱۲۰ زبان پشتیبانی می كند.
عمر باتری میكروفون ها هم با عنایت به مدت زمان استفاده ۲تا ۴ ساعت به ازای هر شارژ است.

1397/04/01
11:58:46
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آتی جو