استاندارگلستان:

اشتغال در حوزه فناوری كمتر از انتظار است

اشتغال در حوزه فناوری كمتر از انتظار است

آتی جو: گرگان – استاندار گلستان از تشكیل كارگروه وِیژه برای پشتیبانی از اشتغال و كارآفرینی در حوزه فناوری ارتباطاعات و اطلاعات اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال میزان فرصت های شغلی بوجود آمده در این بخش انتظارات را برآورده نكرده است.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا سید مناف هاشمی شامگاه سه شنبه در آئین گشایش هشتمین نمایشگاه تخصصی الكامپ در گرگان تصریح كرد: گلستان در شاخص های فناوری اطلاعات و مسیرهای توسعه ای در رتبه های بالای كشور قرار دارد، اما با این حال آمار نویدبخش و داشتن استعدادها و نخبگان مطرح، سطح اقدامات در مورد اشتغال و كارآفرینی به حد انتظار نرسیده است.
به گفته وی؛ كارگروه ویژه تلاش می كند كه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی كه در حوزه كارآفرینی آی تی طرح های مناسبی عرضه كرده اند حمایت و با تعامل بانك ها فضای تلاش آنها بهتر شود.
وی افزود: كشور ما و استان گلستان با مشكل كم آبی مواجه بوده و نگرش ها در این استان در خصوص كشاورزی بودن باید تغییر كرده و مباحث حوزه تجارت، گردشگری و صنعت بیشتر پیگیری شود.
استاندار گلستان افزود: باید اقتصاد و اشتغال در حوزه آی تی را با جدیت دنبال نماییم و تسهیلات و حمایت های دولت در این بخش به فعالان آن معرفی شود.
هاشمی اضافه كرد: گلستان در حوزه اشتغال، مشاركت بانوان و فناوری از استان های برتر كشور است و باید استعدادها در این بخش ها شناسایی و پویا شود.
وی خاطرنشان كرد: از یكهزار و 500 پروژه حوزه اشتغال روستایی و اشتغال ارزان كه به بانك های عامل استان معرفی شده خیلی از طرح های مرتبط به حوزه فناوری ارتباطات به نتیجه نرسیده كه شاید به علت توجیه نبودن برخی بانك ها و یا دستگاه های اجرایی می باشد كه باید این مساله پیگیری و رفع گردد.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا در حاشیه این مراسم دو تفاهم نامه میان پارك علم و فناوری گلستان و شركت شتاب دهنده جهش و همینطور دانشگاه گلستان و شبكه علمی كشور منعقد و از تمبرهشتمین نمایشگاه الكامپ رونمایی گردید.
نمایشگاه الكامپ 97 با محور كامپیوتر، الكترونیك، فناوری اطلاعات، ماشین های اداری، سیستم های مخابراتی، هوشمند سازی، دولت الكترونیك، استارت آپ ها و موبایل به همراه نخستین نمایشگاه تخصصی چاپ، تبلیغات، مطبوعات و رسانه های دیجیتال و نخستین نمایشگاه تخصصی بانك، بیمه، بورس، سرمایه گذاری و اشتغال تا 22 تیرماه در گرگان ادامه دارد.
7333/1648


1397/04/20
13:56:55
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: دستگاه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو