در آلمان؛

ساخت شارژر بسیار سریع برای خودروهای الكتریكی

ساخت شارژر بسیار سریع برای خودروهای الكتریكی

به گزارش آتی جو یك شركت خودروسازی شارژری بسیار سریع برای خودروهای الكتریكی تولید كرده است. با كمك این ایستگاه مدت زمان شارژ برای طی مسافت ۴۰۰ كیلومتر از ۸۰ به ۲۰ دقیقه كم می شود.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، هنگامیكه شركت پورش اولین پارك شارژ خودرو را بیرون دفتر خود در برلین افتتاح نمود، در آنجا شارژهای بسیار سریع ۸۰۰ ولتی قرار دارند.
اكنون این شارژرها به شبكه برق متصل و آماده استفاده هستند. هرچند هرخودروی الكتریكی قابل شارژ( از برندهای مختلف) و مجهز به سیستم شارژ تركیبی می تواند از این شارژرها به صورت مجانی استفاده نماید، اما خودروی آتی این شركت به نام Taycan با كمك این سیستم می تواند با بیشترین سرعت شارژ شود.
در بیانیه این شركت آمده است: با عنایت به قدرت شارژ (براساس واحد كیلووات)، مدت زمان شارژ برای طی مسافت ۴۰۰ كیلومتر بین ۴۰ تا ۸۰ دقیقه است. افزایش ولتاژ تا سطح ۸۰۰ ولت از مدت زمان شارژ می كاهد. بدین سان برای طی مسافت گفته شده فقط به ۲۰ دقیقه شارژ نیاز است.
البته این پارك شارژ در برلین یك برنامه آزمایشی است. پورشه هم اكنون مشغول كار روی یك ایستگاه شارژ سریع دیگر خارج از مقر خود در آمریكا است.
 

1397/04/21
21:29:43
5.0 / 5
5579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو