عارف: توسعه علم و فناوری مناطق محروم در اولویت است

عارف: توسعه علم و فناوری مناطق محروم در اولویت است

آتی جو: شهركرد - رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توسعه علم، فناوری و پژوهش در مناطق محروم و مرزی از اولویت های برنامه ششم توسعه است.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، محمدرضا عارف روز سه شنبه در جریان سفر اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شهركرد در جمع خبرنگاران اضافه كرد: پس از انقلاب اسلامی توسعه علم و فناوری در استانهای كمتر برخوردار و توسعه نیافته در اولویت قرار داشته و دارد.
وی اظهار داشت: هم اكنون شاخص های علم و فناوری و پژوهش در استان های غیر برخوردار و مرزی نسبت به متوسط كشور بالاتراست و هنور جای كار جدی در این مناطق وجود دارد.
عارف تصریح كرد: در برنامه ششم توسعه تلاش می گردد در هر استان با عنایت به مزیت های استان در حوزه های علم و فناوری برنامه ریزی شود.
وی اضافه كرد: استان چهارمحال و بختیاری در حوزه علم و فناوری جایگاه خوبی در سطح كشور دارد و با عنایت به پتانسیل های بالای این استان باید سرمایه گذاری بیشتری دراستان انجام تا سهم بیشتری در تولید علم و فناوری داشته باشیم.
وی بررسی و ارزیابی استانها در حوزه آموزش، فناوری و پژوهش را از برنامه های كاری اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در سفر به استانها عنوان نمود.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدرضا عارف بامداد امروز سه شنبه بعد از ورود به فرودگاه شهركرد با حضور بر سر مزار شهدا به مقام شامخ آنان ادای احترام كردند.
7360/6021


1397/04/27
13:29:41
5.0 / 5
4487
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو