رئیس سازمان ملی استاندارد :

باز شدن راه صادرات محصولات دانش بنیان با دریافت استانداردها

باز شدن راه صادرات محصولات دانش بنیان با دریافت استانداردها

آتی جو: رئیس سازمان ملی استاندارد بابیان اینكه استانداردهایی بانگرش بومی به شركتهای دانش بنیان اعطا می شود، اظهار داشت: اعطای گواهینامه انطباق به شركت های دانش بنیان راه را برای صادرات كالا باز می كند.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، نیره پیروزبخت رئیس سازمان استاندارد امروز در مراسم اعطای نخستین گواهینامه های كیفیت به شركت های دانش بنیان كه در معاونت علمی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: وقتی هر محصولی در دنیا تولید می شود، نیاز به شناسنامه ای دارد و شاخصه اصلی در دنیا بر مبنای استانداردها است.
وی اضافه كرد: هر كشوری استانداردهای خویش را دارد و در جهت آن تابع یك سری ضوابط و استانداردهای بین المللی است.
رئیس سازمان استاندارد با اشاره به اینكه طبق تفاهماتی كه با معاونت علمی داشته ایم، استانداردهایی با نگرش بومی به شركت های دانش بنیان اعطا می شود، اظهار داشت: این تائیدیه ها مورد تائید خیلی از كشورها است. در واقع شركت های دانش بنیان می توانند گواهینامه انطباق دریافت نمایند كه این گواهینامه در دنیا قابل تائید است.
وی با تاكید بر اینكه اعطای گواهینامه انطباق به شركت های دانش بنیان راه را برای صادرات كالاهایشان باز می كند، اظهار داشت: امیدواریم كه اعطای این گواهینامه با سرعت بیشتری در سازمان استاندارد انجام گیرد تا تعداد محصولات با استاندارد افزایش یابد.
به گفته وی: این استانداردها بر اساس نوآوری محصولات به شركت های دانش بنیان اعطا می گردد.
وی در ادامه تصریح كرد: اختلاف بین كشورهای توسعه یافته و جهان سوم در بحث استانداردها این است كه در كشورهای پیشرفته یك نوآوری اتفاق می افتد و بعد به تولید انبوه می رسد و در نهایت به استاندارد تبدیل می گردد اما در كشورهای جهان سوم محصول پس از تولید انبوه به فكر دریافت استاندارد می افتد.
وی اضافه كرد: با انعقاد این تفاهمنامه كه با معاونت علمی در جهت اعطای گواهینامه انطباق به شركت های دانش بنیان داشته ایم، مشكل برطرف خواهد شد و به دنبال این هستیم كه هر كالا، استاندارد انطباق داشته باشد.

1397/05/03
14:24:14
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: تولید , دانش , علم , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آتی جو