120 جنین در مركز درمان ناباروری استان مركزی ذخیره شد

120 جنین در مركز درمان ناباروری استان مركزی ذخیره شد

آتی جو: اراك - مسئول مركز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مركزی اظهار داشت: 120 جنین فریز شده از لقاح آزمایشگاهی به منظور استفاده در آینده از ابتدای امسال تابحال در این مركز ذخیره شده است.


دكتر علی اصغر غفاری زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این جنین ها متعلق به بیش از 80 زوج است كه برای درمان به این مركز مراجعه نموده اند.
وی اظهار نمود: این تعداد جنین به مدت سه سال نگهداری می شوند تا در صورت نیاز والدین در سال های آتی مورد استفاده قرار گیرد.
مسئول مركز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مركزی اظهار داشت: هم اینك 2 هزار و 500 جنین فریز شده از لقاح آزمایشگاهی مربوط به 400 زوج در این مركز نگهداری می گردد.
غفاری زاده اضافه كرد: در لقاح مصنوعی و آزمایشگاهی 10 تا 20 تخمك بارور می گردد و در روش های موجود یك یا 2 تخمك به رحم مادر منتقل و بقیه فریز می گردد تا در سال های آینده در صورت نیاز یا درخواست زوج ها مورد استفاده قرار گیرد.
مسئول مركز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مركزی توضیح داد: جنین های فریز شده در دمای 190 درجه سانتیگراد زیر صفر و در محفظه های مخصوص نگهداری می گردد و به هنگام خارج كردن این جنین ها از محفظه، شوك حرارتی به آن وارد شده و به دمای 30 درجه سانتیگراد می رسد.
وی مزیت های روش نگهداری جنین فریز شده را جلوگیری از بیهوشی مجدد مادر، هزینه كمتر، جلوگیری از تحریك مجدد تخمك گذاری و حفظ شانس حامله شدن مادر دانست.
غفاری زاده تصریح كرد: افرادی كه به مركز ناباروری رجوع می كنند برای فریز جنین 7 تا 10 تخمك رها می كنند كه حداقل باید از این تعداد 80 درصد جنین داشته باشد در هر بار انتقال برپایه سن بیمار و شرایط بدنی یك تا سه جنین انتقال پیدا می كند و بقیه جنین ها فریز شده تا از چندقلوزایی كه برای مادر خطرناك می باشد، جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: نداشتن شرایط حاملگی یكی از دلایلی است كه والدین متقاضی فریز جنین هستند.
كار ساخت و تجهیز مركز فوق تخصصی درمانی و تحقیقاتی ناباروری جهاد دانشگاهی استان مركزی از سال 89 شروع شده و الان این مركز به متقاضیان درمانی از استان های قم، لرستان و خوزستان خدمات عرضه می دهد.
6991/3075


1397/05/05
14:54:10
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آتی جو