پیام رسان های داخلی در حوزه زیرساخت موفق عمل نكرده اند

پیام رسان های داخلی در حوزه زیرساخت موفق عمل نكرده اند

آتی جو: خرم آباد - رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: پیام رسان های داخلی در حوزه زیرساخت های فنی و جذب مخاطب موفق عمل نكرده اند.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا سید مرتضی موسویان روز شنبه در حاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در جمع خبرنگاران تصریح كرد: برای رقابت با دنیا باید در عرصه فناوری های جدید دارنده تكنولوژی باشیم و نحوه عملكرد مورد استفاده را باید آموزش دهیم.
وی اضافه كرد: پیام رسان داخلی سروش بیش از 10میلیون مخاطب دارد و درمورد دیگر پیام رسان ها آمار دقیقی در دسترس نیست.
رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد اقبال عمومی نسبت به پیام رسان های داخلی اظهار داشت: جذب مخاطب بیشتر از تكنولوژی مطرح است البته بعضی از پیام رسان های داخلی در حوزه زیرساخت های فنی موفقیت چندانی كسب نكرده اند.
وی اضافه كرد: از زمان تولید فضای مجازی در آمریكا این محیط در دستان این كشور باقی ماند چراكه شركت توزیع كننده آن دوسوم از ظرفیت اینترنت را برای این كشور می خواهد.
موسویان با اشاره به وجود نزدیك به 800هزار اپلیكیشن در بازار و اپ استورها اظهار داشت: بازی های كامپیوتری اكنون در حال افزایش هستند و شاهد رشد چندین برابری در سال 96 نسبت به سال پیش از آن بودیم.

** ایران رتبه پنجم استفاده از تاكسی های تلفنی اینترنتی را دارد
وی اظهار داشت: 2 سال و نیم از تولید اسنپ(تاكسی تلفنی) می گذرد و رشد قابل توجهی در این زمینه داشته ایم بطوریكه اكنون پنجمین كشور در بحث تاكسی های تلفنی اینترنتی را داریم.
این مسئول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه كرد: نزدیك به 450هزار موجویت دارای كد و لوگو داخلی در حوزه فناوری وجود دارد كه امكان تعامل را برقرار می كنند.
وی افزود: جمع سپاری رصد مشاركت مردمی، تولید بسته های آموزشی، راهنمایی و هدایت به بسترهای از موسسات خصوصی از اهداف موجودیت كد گذاری و لوگو گذاری است.
موسویان با تاكید بر ضرورت همدلی اصحاب رسانه در فضای مجازی تصریح كرد: تولید و محتوا در این فضا بدلیل گستردگی هر لحظه امكان پذیر است.
وی اضافه كرد: باید پرداختن به سواد رسانه ای را شناسایی نماییم و فضای مجازی به شرط كنار گذاشتن ترس امكان توسعه را به كشورهای در حال توسعه می دهد.
3210/3022


1397/05/14
13:59:54
5.0 / 5
4461
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آتی جو