دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم :

ایران از لحاظ توسعه فناوری نانو در عرصه جهانی رتبه پنجم دارد

ایران از لحاظ توسعه فناوری نانو در عرصه جهانی رتبه پنجم دارد

آتی جو: یزد - دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به رتبه 40 ایران در توسعه علم نانو در سال های گذشته اظهار داشت: هم اكنون در این زمینه در رتبه پنجم جهانی قرار داریم و این اتفاق در یك فاصله زمانی 10 ساله محقق شده است.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، « سید محمدحسین سجادی نیری » روز چهارشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد، اضافه كرد: این رتبه نشان داده است كه با توسعه فناوری در حوزه های مختلف می توانیم جهش ویژه ای داشته باشیم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینكه گفتمان قالب باید علم و فناوری باشد، افزود: تمام موضوعات فناوری بر اساس محور این شعار پیگیری می گردد.
این مسوول افزود: فناوری باید سطح زندگی مردم را ارتقا دهد و گفتمان غالب كشور به علم و فناوری تبدیل گردد.
سجادی نیری اضافه كرد: متاسفانه خیلی از اوقات منابع كافی از جانب دولت و حاكمیت برای توسعه فناوری اختصاص می یابد اما به علت برخی موانع اتفاقی كه مد نظر است رخ نمی دهد.
وی خاطرنشان كرد: توسعه فناوری در كشور با موانع خارج از توسعه اكوسیستم فناوری مواجه می باشد، مثلا شركت های حوزه اقتصاد دانش بنیان موفق نمی شوند به خاطر موانعی كه در بخش های دیگر وجود دارد، كاری انجام دهند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه مبحث استفاده از تكنولوژی اینترنت اشیا در ستاد در حال پیگیری است، اضافه كرد: این مورد چند سال آینده، دنیا را تحت ثاتیر خودش قرار می دهد.
سجادی نیری در این ارتباط تصریح كرد: همانطور كه امروز با مفهوم فضای مجازی مواجه هستیم، گاها تهدیدات آن در كشور مورد توجه قرار گرفت بطور قطع سال های آتی اشیا اطراف ما با اینترنت در ارتباط خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه این مفهوم پیش از اینكه در كشور فراگیر شود، باید به مسائل امنیتی، توسعه و فناوری آن توجه گردد، افزود: در مدیریت تكنولوژی گفته می گردد در فرایند توسعه فناوری، فرصت هایی تولید می گردد كه كشورها می توانند از آن استفاده و عقب ماندگی خویش را در حوزه های دیگر پوشش دهند.
سجادی نیری افزود: شهر یزد با عنایت به شركت های دانش بنیان، وجود مراكز آموزش عالی و پارك علم و فناوری در انتخاب پایلوت در بعضی حوزه فناوری مورد بی مهری قرار گرفته است در صورتی كه یزد می تواند پایلوت مناسبی برای بعضی از سامانه ها در كشور باشد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: تلاش ما این است در توسعه یزد با استفاده از فضای آی. سی. تی و هوشمند سازی آن را حمایت نماییم، و رویكرد مركز خلاقیت شهر كه توسط شهرداری و شورای شهر در حال پیگیری است اتفاق مثبتی است كه برای رشد و توسعه این مورد كمك معنوی و مادی خواهیم كرد.
سجادی نیری در زمینه تشكیل دبیرخانه شهر هوشمند در یزد، شكل گیری پایلوت ها در مدیریت حوزه آب با استفاده از امكانات جدید و طرح های مدیریت شهری اعلام آمادگی كرد.
2088/ 2047/


1397/05/18
18:08:24
5.0 / 5
4448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو