معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

فناوری خانه هوشمند به صورت آزمایشی درحال اجراست

فناوری خانه هوشمند به صورت آزمایشی درحال اجراست

آتی جو: تهران- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: همزمان با توسعه تكنولوژی های جدید، فناوری خانه هوشمند به صورت آزمایشی در حال اجراست.


گزارش سازمان فناوری اطلاعات ایران، رسول سراییان امروز- چهارشنبه- در كنگره جهانی فناوری های هوشمند اضافه كرد: اولین ركن شهر هوشمند زیرساخت ارتباطی است. باید تغییرات اندازه گیری، داده ها جمع آوری و سپس مدیریت شود كه به واسطه زیرساخت ارتباط تلفن همراه موجود در كشور فعالیت های اولیه برای خانه های هوشمند به صورت آزمایشی در حال انجام و اولویت بندی است.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، اولین كنگره جهانی فناوری هوشمند2018 با همكاری 10 كشور و سه رویكرد دولت هوشمند، شهر هوشمند و بانكداری هوشمند در دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است.
تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است كه همه وسایل در خانه های هوشمند به یكدیگر متصل است و با یك دستگاه مركزی كنترل می گردد.
دستگاه های كنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و انواع دوربین ها و صفحه های نمایش به خانه های هوشمند و خودكار اضافه شود تا از هر مكان قابل دسترسی باشد.

** برنامه های هوشمندسازی
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضای تفاهمنامه با وزارتخانه های نیرو و جهاد كشاورزی اشاره نمود كه بر مبنای آنها، استفاده از تكنولوژی های جدید مانند اینترنت اشیا و هوشمندسازی صنایع برای كاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در دستور كار قرار می گیرد.
سراییان افزود: با اجرای این تفاهمنامه ها، كنتورهای آب و برق، كلیدها، پست های برق و روشنایی معابر هوشمند می گردد و میزان مصرف آب و برق كاسته می شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: انرژی، محیط زیست، اشتغال، بهره وری، رشد اقتصادی و مهمتر از همه شفافیت از چالش های پیش روی كشور است كه فناوری اطلاعات، ركن موثر برای مقابله با آنها به حساب می آید.
وی اظهار داشت: باور ما این است كه كوتاه ترین و بهینه تر مسیر برای عبور از چالش ها فناوری اطلاعات است.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، كنگره جهانی فناوری های هوشمند با رویكرد هوشمندسازی و تحول نظام اداری و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد كشاورزی و دانشگاه های معتبر كشور برگزار شده است.
هدف از این كنگره دوروزه بررسی اصلاح فرآیندها، برنامه الكترونیكی سازی خدمات دستگاه ها، واكاوی برنامه دوم نقشه راه اصلاح نظام اداری (توسعه دولت الكترونیك و هوشمندسازی اداری) و عرضه تجربیات بین المللی در مبحث فناوری های هوشمند است.
در این كنگره مهمانانی از ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، فرانسه، سوئد، هلند، بلاروس و یونان حضور دارند.

اقتصام*2078*1961*


1397/05/25
20:06:02
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: توسعه , دانش , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو