پیش بینی حضور ۵۰۰ استارتاپ؛

ایستگاه نوآوری شریف راه اندازی شد

ایستگاه نوآوری شریف راه اندازی شد

آتی جو: فاز اول ایستگاه نوآوری شریف بعنوان محلی برای استقرار شركت های دانش بنیان و استارتاپی با حضور معاون علمی و فناوری راه اندازی شد.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، محمد معید ملك زاده سرپرست ایستگاه نوآوری شریف در افتتاحیه ایستگاه نوآوری شریف با اشاره به اینكه این محل ۴۰ هزار مترمربع زیربنا دارد، اظهار داشت: پیش بینی شده كه ۵۰۰ استارتاپ و شركت در این ایستگاه مستقر شوند.
وی با اشاره به بخش ها و حوزه های فعالیت ایستگاه نوآوری شریف تصریح كرد: نانو، زیست فناوری، آب، انرژی و محیط زیست، خدمات شهری، حمل و نقل، سلامت، فناوری اطلاعات از بخش ها و حوزه های فعالیت شركت ها و استارتاپ ها در ایستگاه نوآوری شریف هستند.
ملك زاده با اشاره به اینكه هم اكنون فاز اول این ایستگاه افتتاح شده است، تصریح كرد: این محل را با همكاری شهرداری و حمایت معاونت علمی طی قراردادی ۲۰ ساله اجاره كرده ایم.
سرپرست ایستگاه نوآوری شریف اضافه كرد: تا یك سال و نیم آینده كه فاز به فاز پیش خواهیم رفت، این ایستگاه را تكمیل می نماییم.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه دو ماه آینده فاز دوم ایستگاه نوآوری شریف را با همكاری وزارت بهداشت راه اندازی می نماییم، خاطرنشان كرد: همینطور بنا داریم فاز سوم را با صدا و سیما راه اندازی نماییم.
وی اضافه كرد: هم اكنون ۳۰ تیم استارتاپی در این ایستگاه مستقر شده اند و بیشترین آنها در حوزه آب و انرژی هستند.
سرپرست ایستگاه نوآوری شریف با اشاره به اینكه رنج سنی افراد در این ایستگاه ۲۵ تا ۳۵ سال است، تصریح كرد: بنا داریم با شتاب دهنده ای روی پایلوت دو واكسن همكاری نماییم.
ملك زاده تصریح كرد: بیشتر فعالیت استارتاپها در فاز اول به ترتیب آب و انرژی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، سلامت و نانوزیست فناوری و خدمات شهری هستند.
در ادامه علی یقطین رئیس هیئت مدیره یك موسسه كسب و كار در ایستگاه نوآوری شریف اظهار داشت: اینجا تبدیل به بزرگترین مجتمع استارتاپی تهران خواهد شد و پیش بینی می گردد كه ۵۰۰ استارتاپ در آن حضور داشته باشند.

1397/05/28
23:06:51
5.0 / 5
4776
تگهای خبر: آینده , استارتاپ , انرژی , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آتی جو