500 نخبه در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است

500 نخبه در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است

آتی جو: شهركرد- رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بیش از 500 نخبه شناسایی شده در این استان وجود دارد كه خیلی از آنان طرح های خویش را به مرحله تجاری سازی رسانده اند.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، مجبتی بنیادیان دهكردی روز دوشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه كرد: بنیاد ملی نخبگان باید آئین نامه های حوزه آموزش و پرورش را اصلاح و تقویت كند و شناسایی استعدادهای برتر را در دستور كار قرار دهد.
وی خاطرنشان كرد: توجه ویژه به پژوهش سراها و جلوگیری از مهاجرت نخبگان چهارمحال و بختیاری به استان های دیگر و یا خارج از كشور در دستور كار است.
رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اظهار داشت: 130 هسته رشد، شركت فناور و شركت دانش بنیان در استان فعالیت می كند.
اسماعیل پیرعلی تصریح كرد: تابحال 65 محصول مختص این شركت ها تجاری سازی و به كشورهای عراق و تاجیكستان صادر گردیده است.
وی خاطرنشان كرد: ارزش صادرات محصولات فناورانه چهارمحال و بختیاری 174 هزار دلار و 700 میلیارد ریال است.
پیرعلی اضافه كرد: از ابتدای كار دولت تدبیر و امید 30 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به فعالان هسته رشد، شركت فناور و شركت دانش بنیان استان پرداخت شده است.
وی تصریح كرد: به منظور پشتیبانی از فعالان هسته رشد، شركت فناور و شركت دانش بنیان هشت هزار و 500 مترمربع فضای صنعتی مجانی در اختیار آنان قرار گرفته است.
استاندار چهارمحال و بختیاری هم اظهار داشت: پشتیبانی از اجرا و تجاری سازی طرح های دانش بنیان در اولویت مسئولان استان قرار دارد.
اقبال عباسی خاطرنشان كرد: تجاری سازی طرح های دانش بنیان می تواند در افزایش نرخ اشتغال، كاهش نرخ بیكاری و رونق اقتصادی تاثیر مستقیم داشته باشد.
وی 300 هزار هكتار جنگل بلوط با تولید سالانه 150 هزار تن بلوط و 14 هزار هكتار بادامستان با تولید سالانه 24 هزار و 44 شركت آبزی پروری با تولید حدود 22 هزار تن ماهی سردابی را بخشی از مزیت های چهارمحال و بختیاری دانست.
فعالیت 130 شركت دانش بنیان چهارمحال و بختیاری با 170 هزار دلار صادرات تولیدات نشان دهنده توان بالای این استان در حوزه علم و فناوری است.
پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در انجمن پارك های علم و فنآوری آسیا (ASPA) و اتحادیه جهانی پارك های علم و فنآوری (IASP) عضویت دارد.
سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان كشور در سفر یك روزه به چهارمحال و بختیاری از طرح پرتودهی گاما شهركرد و مجتمع كارگاهی پارك علم و فناوری استان دیدن كرد.
آغاز عملیات اجرایی احداث كارخانه كارتن سازی و رونمایی از 2 طرح فناورانه از دیگر برنامه های معاون علمی رئیس جمهوری در سفر به شهركرد بود.
7362/6021


1397/05/30
14:00:02
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آتی جو