ایران ظرفیت تولید 10هزار شركت دانش بنیان را دارد

ایران ظرفیت تولید 10هزار شركت دانش بنیان را دارد

آتی جو: شهركرد- معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: ایران ظرفیت بالایی جهت راه اندازی شركت های دانش بنیان دارد و پیش بینی می گردد تعداد شركت های دانش بنیان در كشور به 10 هزار شركت برسد.


پیمان صالحی روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اضافه كرد: هم اكنون تعداد شركت های دانش بنیان در ایران از مرز 3 هزار و 500 شركت عبور كرده است.
به گفته وی، یكی از برنامه های تجاری سازی ایده ها و اختراعات جوانان كشور، پشتیبانی از شركت های فعال در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری است كه این حمایت به علت اینكه ایده ها و اختراعات تعداد فراوانی هستند به صورت مالی و پیشتیبانی انجام می گردد.
صالحی تصریح كرد: گردش مالی شركت های دانش بنیاد و فروش آنها 600 هزار میلیارد ریال(60هزار میلیارد تومان) بوده است.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: با روند استقبالی كه از شركت های دانش بنیان شده است هم اكنون چند هزار شركت در نوبت ثبت قرار دارند.
به گفته وی، در آینده شركت های دانش بنیان در اقتصاد كشور نقش مهمی ایفا خواهند كرد و گردش مالی آنها در آینده به حدی خواهد بود كه در اقتصاد كشور نقش آفرین می شوند.
صالحی تصریح كرد: با رشد سریع سریعی كه شركت های دانش بنیان دارند به نظر می آید تعداد این واحد ها به 10 هزار شركت خواهد رسید.
وی درباره همكاری بین المللی شركت های دانش بنیان هم اضافه كرد: بعضی از شركت های دانش بنیان همكاری بین المللی خویش را شروع كرده اند و نمونه آن شركت دانش بنیان پرتودهی گاما در شهركرد است كه همكاری بین المللی خویش را انجام داده است.
به گفته وی، طرح های كلان دانش بنیان كه بعنوان طرحهای ملی شناخته می شوند به دنبال همكاری بین المللی و صادرات محصولات هستند.
به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، این مسوول معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از شركت های دانش بنیان در چهارمحال و بختیاری دیدن كرد.
هم اكنون 130شركت دانش بنیان با صادرات 174هزار دلار در چهارمحال و بختیاری فعال است.
2097


1397/06/03
15:00:31
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: آینده , بین المللی , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو