معتمدی: تعداد مراكز دانش بنیان دانشگاه امیركبیر به 123 رسید

معتمدی: تعداد مراكز دانش بنیان دانشگاه امیركبیر به 123 رسید

آتی جو: تهران- رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه مراكز نوآوری و دانش بنیان این دانشگاه از 17 به 123 مركز افزایش یافته است، اظهار داشت: در كنار پشتیبانی از فعالیت های سیاسی و فرهنگی، از انجمن های دانش بنیان هم حمایت می نماییم.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، سید احمد معتمدی عصر روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن های علمی و دانشجویی سراسر كشور در دانشگاه امیركبیر اظهار داشت: چند سالی است كه در كنار تقویت تشكل های دانشجویی، پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و نوآور هم جدی شده است.
نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی سراسر كشور تا پنج شنبه ادامه دارد.
معتمدی خاطرنشان كرد: معتقدیم دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی نباید به فكر استخدام در مركزی دولتی باشند بلكه لازم است تولید علم و نوآوری را مسیر زندگی خود قرار دهند.
رییس دانشگاه امیر كبیر با بیان این جمله كه این دانشگاه 14 هزار دانشجو دارد كه نیمی از آنها در رشته های پایه تحصیل می كنند، اضافه كرد: امیركبیراز فعالیت های علمی، فرهنگی و سیاسی دانشجویی حمایت می كند چون كه سیاست دولت، قوانین و ضوابط، بر این مورد تاكید دارد.
وی تصریح كرد: به دنبال استفاده از فضای خالی دانشگاه برای فعالیت های علمی و دانش بنیان هستیم چونكه استقبال از این شركت ها بسیار افزایش یافته اما برای اقدامی مناسب باید تحولی عمیق در آموزش عالی صورت گیرد.
معتمدی با تاكید بر اینكه وزارت علوم در راه گسترش نوآوری در كشور پیشگام است، افزود: دانشجویان هم باید خود اشتغال باشند و برای این كار انجمن ها می توانند به آنها و دانشگاه كمك كنند.
**9103**1601**


1397/06/15
12:21:14
5.0 / 5
4919
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو