به دلیل مشكلات ارزی :

تیم لاهیجان از مسابقات جهانی رباتیك تایلند باز می ماند

تیم لاهیجان از مسابقات جهانی رباتیك تایلند باز می ماند

آتی جو: لاهیجان- مدیر كانون لگوی برتر نوین لاهیجان اظهار داشت: در صورت عدم همكاری مسئولان استان گیلان در تامین ارز مورد نیاز، تیم رباتیك لاهیجان از شركت در المپیاد جهانی تایلند باز می ماند.


احد شیرزاد روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: تیم رباتیك لاهیجان كه بعد از ایستادن در سكوی دوم مرحله ی نهایی انتخابی المپیاد رباتیك دانش آموزان كشور توانست در میان 150 تیم از سراسر كشور، مجوز حضور در المپیاد جهانی تایلند را دریافت كند ولی برای اعزام تیم با مشكل مالی و عدم تامین منابع ارزی مواجه می باشد.
وی تصریح كرد: این تیم تا پنجم مهرماه فرصت دارد كه اعضای خویش را به منظور اعزام جهت شركت در مسابقات المپیاد جهانی تایلند به مركز لگوی ایران در تهران معرفی نماید و انتظار دارد كه مسئولان برای حل این مشكل با تامین درصدی از ارز مورد نیاز به این تیم كمك كنند.
وی افزود: این تیم در مسابقات رباتیك تهران سهمیه اعزام 10نفر از استان گیلان را جهت شركت در مسابقات جهانی دریافت نمودند كه خانواده های دانش آموزان قادر به تامین همه هزینه اعزام نیستند كه نیازمند این است كه در تامین بخشی از هزینه های ارزی به این تیم كمك گردد كه اگر این كار صورت نگیرد اعزام تیم از گیلان منتفی خواهدشد.
وی اظهارداشت: از نوزدهم شهریور تابحال روند آماده سازی تیم برای اعزام در حال انجام می باشد و مسابقات جهانی رباتیك تایلند در 16نوامبر(25آبان ) ماه شروع می گردد كه اعضای تیم باید یك روز زودتر در آن كشور حضور داشته باشند.
وی در باره شیوه آموزش این مركز هم اظهار داشت: كلاس های آموزشی لگو تلاش دارد مهارت حل مسئله را در كنار پروراندن خلاقیت، در قالب مسائل مكانیكی و رباتیكی به بچه ها بیاموزد و روند برگزاری این كلاس ها كه از دانش روز دنیا پیروی می كنند كاملا منطبق با پرورش روحیه كشف و نوآوری در كودكان است.
وی یادآورشد: از سال 94 بعد از شروع فعالیت كانون فرهنگی الگوی برتر نوین در شهرستان لاهیجان كودكان و نوجوانان زیادی آموزش همگام با ساخت را تجربه كرده اند و این مجموعه در طول این سال ها در سطح مسابقات همواره حرفی برای گفتن داشته است.
شیرزاد اظهارداشت: در تیرماه سال 96 لگوی آموزشی لاهیجان در نخستین حضور خود در رقابت مقدماتی انتخابی المپیاد جهانی رباتیك موفق به كسب مقام اول شد و تیم دختران این كاروان كه در رده ی مكانیك رقابت می كردند در جمع چهار تیم برتر این رقابت ها قرار گرفتند.
وی خاطرنشان كرد. بعد از گسترش فعالیت مجموعه و شروع همكاری با مدارس لاهیجان كه با مساعدت اداره آموزش و پرورش شهرستان امكان پذیر شد تیم لگوی آموزشی موفق به تربیت علمی و عملی دانش آموزان بیشتری شد و با توان بیشتری در رقابت های سال جاری حضور بهم رساندند و در مرحله اول این مسابقات 29تیرماه در كرمان، این تیم موفق به كسب مقام اول تا چهارم در بخش مكانیك شد كه شگفتی تیم های حاضر را به دنبال داشت.
مدیر كانون لگوی برتر نوین لاهیجان اظهار داشت: تیم های رباتیك لگوی لاهیجان در رده های فوتبال و Senior با جمع آوری امتیازات لازم به مسابقات نهایی 17 شهریور در محل نمایشگاه های بین المللی در تهران راه یافتند تا در جدال با رقبای با تجربه گوی سبقت را از آن ها بربایند و جواز حضور در مسابقات جهانی تایلند را كسب كنند.
وی اضافه كرد: اما حالا بعد از به ثمر نشستن تمام تلاش ها و در اختیار داشتن این فرصت تا شهرستان نمایندگانی در سطح اول رقابت های رباتیك در جهان داشته باشد و اعضای این مجموعه آنچه را كه می بایست انجام داده و با بهره گیری از همت دانش آموزان در راه درست آن ها را همراهی كرده اند و حال نیاز به همراهی مسئولان شهرستان و استانی دارند.
وی با اشاره به اینكه این نخستین بار است كه تیمی به نمایندگی از استان گیلان به این رقابت جهانی راه پیدا می كند خاطرنشان كرد: در شرایط فعلی نرخ ارز و اوضاع اقتصادی، شركت در مسابقات نیازمند پشتوانه ی مالی ا ست و شایسته نیست دانش آموزانی كه تمام تلاششان را بكار گرفته اند و الان در یك قدمی تجربه ای بزرگ قرار دارند به علت فقدان حمایت و هزینه های سنگین سفر از این رویداد جا بمانند.
6029 /6030


1397/07/05
18:19:14
5.0 / 5
5023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آتی جو