پرده آخر ششمین نمایشگاه الكامپ زنجان

پرده آخر ششمین نمایشگاه الكامپ زنجان

آتی جو: زنجان – ششمین دوره نمایشگاه تخصصی كامپیوتر، رسانه های دیجیتال، تجارت الكترونیك، برق، مخابرات و دولت الكترونیك ؛الكامپ؛ با معرفی غرفه های برتر پایان یافت.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، ششمین دوره نمایشگاه الكامپ زنجان كه از سوم تا ششم مهر سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی كاسپین دایر بود، در حالی پایان یافت كه غرفه داران این دوره، خلاف انتظاری كه از اشتقبال پایین مردم به دلیل وضعیت اقتصادی كنونی داشتند، با حضور گسترده علاقه مندان مواجه گشتند.
شركت های دانش بنیان در این نمایشگاه در كنار دستگاه های دولتی در قالب سه كریدور حضور بهم رساندند و دستاوردهای خویش را به نمایش گذاشتند.
موضوع توانمندی قابل توجه شركت های دانش بنیان تا به آنجا رسید كه رئیس نظام صنفی استان زنجان توانست قول پشتیبانی اتاق بازرگانی زنجان از این شركت ها برای حضور در نمایشگاه 'باكوتل' در كشور آذربایجان را بگیرد.
در كنار این مورد دستگاه های دولتی با خدمات و توانمندی های بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات، نرم افزارها و سامانه های طراحی شده و خدمات بین المللی آشنا شدند.
سعید آقاخانی عضو هیات مدیره نظام صنفی كامپیوتر استان زنجان هم كه خود مدیر یكی از شركت های فعال در زمینه پشتیانی و خدمات دهی در سیستم های كامپیوتری فعالیت می كند، در همین زمینه به ایرنا اظهار داشت: نمایشگاه الكامپ باوجود آنكه فرصتی برای آشنایی مردم با آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات بخش خصوصی است، اما امكان معرفی خدمات الكترونیك دولت را هم فراهم نموده است.
آقاخانی تصریح كرد: رویكرد و نگاه باید نسبت به چنین نمایشگاه هایی تغییر كند، چون كه شركت های فعال در این زمینه برای نمایش توانمندی های خود نیازی به غرفه های عریض و طویل ندارند، در مقابل می توانند در یك فضای كوچك انبوهی از خدمات را به نمای بگذارند.
وی به حضور پارك علم و فناوری با 20 شركت فناور و دانش بنیان در 140 متر مربع فضا اشاره نمود و اضافه كرد: این نمایشگاه ها می توانند عرضه بیشترین خدمات و اقدامات در كمترین فضا و با بیشترین بهره وری را به نمایش بگذارند.
آقاخانی افزود: در این نمایشگاه فناوری عرضه می گردد و نمایش به معنای سابق كمرنگ شده است.
ابوذر كلانتری هم دیگر عضو هیات مدیره نظام صنفی كامپیوتر استان زنجان اظهار داشت: این سازمان تا حد امكان به پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، نوپا، كسب و كارهای جدید و تكنولوژی های جدید می پرادازد.
كلانتری اظهار داشت: در تلاش هستیم بتوانیم تا زنجان را كه از نظر وجهه علمی در سطح كشور ضعیف را بتوانیم مطرح نماییم.
وی اضافه كرد: طی سه سال قبل حداقل سه شركت در سطح ملی فعالیت نموده اند و مطرح شده اند و باید این بستر برای باقی شركت ها فراهم گردد.
كلانتری تصریح كرد: برای موفقیت ضرورتی ندارد كه شركت های دانش بنیان، فناور و كسب و كارهای نوین به استان های بزرگتر منتقل شوند و می توانند فعالیتی داشته باشند كه دیگر مناطق جهت استفاده از دانش و توانمندی آنان به این شركت ها رجوع كنند.
عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی كامپیوتر استان زنجان اظهار داشت: نباید الكامپ زنجان را با تهران مقایسه كرد، چون كه نمایشگاه ملی در پایتخت برگزار می گردد و به نمایش توانمندی های كل كشور می پردازند و بدون شك این ظرفیت با پتانسیل زنجان قابل مقایسه نیست.
وی خاطرنشان كرد: اگر می خواهیم كه یك سری كارها برای زنجان انجام دهیم، باید برنامه ریزی خاص داشته باشیم، از مزایای بومی برای افزایش توانمندی شركت ها استفاده نماییم و به توان فعالان حوزه فناوری اطلاعات اضافه نماییم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان زنجان هم افزود: الكامپ این روزها سرشار از مفاهیم مختلفی در زمینه توانمندی های نوین جوانان است.
غلامحسن جمیلی تصریح كرد: بدون شك دنیای آینده، اتكای به صادرات غیر نفتی و تولید اشتغال گسترده از بستر خدماتی تولید می گردد كه می توان در قالب نمایشگاه الكامپ از آنان آگاه شد.
در ساعت های پایانی این نمایشگاه در حالیكه همچنان غرفه ها شاهد استقبال مردم بودند، وحید فرخی مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر دفتر فناوری اطلاعات استانداری زنجان به همراه عضو هیات رئیسه نظام صنفی كامپیوتر كشور و رئیس نظام صنفی كامپیوتر استان زنجان از غرفه های برتر فن آوری تجلیل كردند.
شركت توزیع نیروی برق استان بعنوان غرفه برتر تكنولوژی های جدید معرفی و از تلاش های شورای هماهنگی سازمان های وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان زنجان و دانشگاه علوم پزشكی این استان تجلیل شد.
در بخش خصوصی هم از تلاش های شركت های آذرتل، امن پردازان و ای كن تقدیر گردید.
برای این دوره از نمایشگاه الكامپ زنجان شعار 'پیش به سمت ایران دیجیتال با تولید ایرانی' انتخاب شده بود.
3001/8068


1397/07/08
10:09:45
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو