ظرفیت حوزه آی تی استان مركزی بالا است

ظرفیت حوزه آی تی استان مركزی بالا است

آتی جو: اراك - سرپرست اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مركزی اظهار داشت: ظرفیت های حوزه آی تی این استان بالا است و باید در سایه برنامه محوری و هدایتگری اصولی معرفی و به كار گرفته شود.


«لادن مهدوی» در حاشیه برپایی سیزدهمین نمایشگاه تخصصی الكامپ اراك در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: نمایشگاه الكامپ فرصت مناسبی است تا دستاوردها و محصولات حوزه آی تی در بخش های نرم افزاری، سخت افزاری و امنیت شبكه نمایش داده شود.
وی بیان كرد: در این نمایشگاه توان تصویری و مزیت های استان مركزی در زمینه آی تی قابل عرضه به تولیدكنندگان، تامین كنندگان، و شركت های خدمات رسان است.
سرپرست اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مركزی افزود: این استان با عنایت به برخورداری از مراكز دانشگاهی معتبر و بهره مندی از صنایع مادر، كوچك و متوسط موقعیت منحصر به فردی در حوزه آی تی در كشور دارد.
مهدوی تصریح كرد: اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مركزی حمایت ویژه ای از كسب و كارهای نوپا و استارتاپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد و در این زمینه تسهیلات ویژه ای پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای صاحب نظران حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات و تسهیل در روند صدور مجوزهای لازم استارتاپ هم از دیگر اقدامات این حوزه است.
سرپرست اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مركزی اضافه كرد: پشتیبانی از شركت های خصوصی حوزه آی تی با پرداخت تسهیلات وجوه اداره شده، اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر بخش دیگری از اقدام های این نهاد است.
استان مركزی با 12 شهرستان دارای بیشتر از یك میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.
3005/6013/


1397/08/01
19:36:32
5.0 / 5
4887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو