رئیس پارك علم و فناوری گیلان: رسالت ما حل مشكلات مردم است

رئیس پارك علم و فناوری گیلان: رسالت ما حل مشكلات مردم است

آتی جو: رشت- رییس پارك علم و فناوری گیلان اظهار داشت: رسالت ما ارتباط با جامعه و شناسایی و حل مشكلات مردم است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، علی باستی تصریح كرد: پارك فناوری و دانشگاهها باید جزئی از شهر و جامعه باشند تا بتوانند مشكلات جامعه را بهتر درك و حل كنند.
وی با اشاره به روز ' درهای باز' به منظور آشنایی بیشتر اقشار مختلف بخصوص دانش آموزان با فعالیتهای پارك و دانشگاه اضافه كرد: اعتقاد ما این است كه نه تنها پارك فناوری بلكه دانشگاه ها هم باید محیطی باشند كه در اكوسیستم شهری قرار بگیرند.
وی ابراز امیدواری كرد در مراكز تحقیقاتی و آموزشی به مفهوم واقعی به پژوهش و مشكلات جامعه توجه گردد.
باستی با اشاره به ایجاد كانون شكوفایی خلاقیت پارك از سال 88 اضافه كرد: دانش آموزان نخبه بسیاری داریم كه تعدادی از آنها در دانشگاه های خارج از استان هستند و این ظرفیتی است كه معمولا مغفول می ماند و ما نمی توانیم از این ظرفیت استفاده نماییم.
وی آشنایی دانش آموزان با پارك علم و فناوری، مراكز رشد و دانشگاه ها را فرصت مغتنمی برای آشنا شدن دانش آموزان علاقمند و مستعد با محیط علمی استان دانست.
وی تصریح كرد: باید بكوشیم برایشان این امید را بوجود بیاوریم كه پس از اتمام تحصیل، گیلان این ظرفیت را دارد كه از پتانسیل آنها استفاده نماید.
باستی با اشاره به این كه الان یك موج معكوس مهاجرتی از استان های دیگر به گیلان را شاهد می باشیم اضافه كرد: امیدواریم این مساله را در مورد فارغ التحصیلان گیلانی ساكن سایر استانها و استفاده از ظرفیتهایشان شاهد باشیم.
رئیس پارك علم و فناوری گیلان با اشاره به فعالیت 250 هسته، شركت و واحد فناور در استان اضافه كرد: پارك علم و فناوری گیلان 50 شركت دانش بنیان دارد.
پارك علم و فناوری گیلان با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از سال 1381 فعالیت خویش را آغاز كرد و متعاقب حمایتهای ملی و استانی طی چندین پروژه عمرانی، حوزه فعالیت را در شهرستانهای تابعه استان گسترش داد.
در این رابطه علاوه بر توسعه ساختارها در رشت به ایجاد مراكز شهرستانی مبادرت نمود. هم اكنون علاوه بر سه مركز در شهرستان رشت شامل ساختمان مركزی، ساختمان مركز رشد و مجتمع تحقیقاتی نیمه صنعتی در فشتام(كیلومتر 12 شهرستان رشت)، در شهرستان های بندر انزلی، رودبار، رودسر، آستانه اشرفیه و آستارا هم مراكز تابعه دایرشده است.
6030


1397/08/22
17:34:14
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , دانش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آتی جو