پالایش گاز ایلام رتبه برتر پژوهش كشور را به دست آورد

پالایش گاز ایلام رتبه برتر پژوهش كشور را به دست آورد

آتی جو: ایلام - رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام اظهار داشت: بر مبنای ارزیابی های انجام شده توسط مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید گاز، شركت پالایش گاز ایلام بعنوان یكی از شركت های برتر در حوزه پژوهش و فناوری شركت ملی گاز ایران شناخته شده است.


احسان نوراللهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: واحد پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام در جهت رفع برخی تنگناها و مشكلات عملیاتی، فنی و مهندسی، زیست محیطی و بهره وری منابع انسانی، برنامه های راهبردی و فعالیت های پژوهشی خویش را به صورت جدی از سال 1392 شروع كرده است.
وی تصریح كرد: امور پژوهش، توسعه و فناوری شركت پالایش گاز ایلام به منظور تحقق اهداف و رسالت خویش، نهادینه سازی امر پژوهش و توسعه فناوری حوزه های مختلف را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
نورالهی خاطرنشان كرد: ارتقاء سطح بهره وری و بهبود راندمان فرآیند های شركت، دستیابی به دانش فنی و تكنولوژی های جدید، رفع تنگناها و مشكلات عملیاتی، توسعه و بهبود منابع انسانی، سطح بهداشت، ایمنی و محیط زیست را با تعریف و اجرای پروژه های پژوهشی راهبردی، توسعه ای و كاربردی دنبال می كند.
وی برقراری ارتباط و همكاری با مراكز پژوهشی و دانشگاهی را از اهداف و برنامه های این حوزه عنوان نمود و اظهار داشت: گسترش و نهادینه كردن فرهنگ پژوهش بعنوان ابزار توسعه، تدوین اولویت های پژوهشی بر اساس نیازسنجی واحد های عملیاتی و ستادی و پیگیری انجام پروژه های پژوهشی اثربخش را از دیگر اهداف و برنامه های این حوزه است.
وی ارتقا و تحكیم و بهبود روابط صنعت و دانشگاه را از اهداف این واحد برشمرد و اضافه كرد: بررسی طرح های تحقیقاتی از دانشگاه ها، مراكز تحقیقاتی و پژوهشگرها و پشتیبانی از رساله های دانشجویی در مقاطع ارشد و دكترا و پشتیبانی از تالیف یا ترجمه كتاب و متون علمی مورد نیاز شركت را از دیگر اهداف و برنامه های این حوزه است.
به گفته نورالهی تحولات چشمگیر جهانی در زمینه های اقتصادی و فناوری در قرن حاضر بخوبی نشان داده است كه رویكرد به مبحث پژوهش از مهمترین ابزار برای توسعه فناوری و ثمربخشی فعالیت های علمی و تولید تكنولوژی بوده است.
پالایشگاه گاز ایلام در 15 كیلومتری شرق شهر ایلام قرار دارد، ظرفیت تولید پالایشگاه گاز ایلام روزانه حدود هفت میلیون متر مكعب است.
پالایشگاه گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی این استان و استان های غربی كشور، تامین خوراك پتروشیمی ایلام، تقویت فشار گاز غرب كشور و شیرین سازی گاز میدان تنگ بیجار در ۲۵ كیلومتری شمال غرب بخش چوار راه اندازی شده است.
7172/6119


1397/08/25
17:29:32
5.0 / 5
4986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آتی جو