یك فعال حوزه استارت آپها مطرح كرد:

بررسی علت مرگ و میر استارت آپ ها، ناآگاهی دلیل افول

بررسی علت مرگ و میر استارت آپ ها، ناآگاهی دلیل افول

آتی جو: بنیانگذار محلی برای آموزش استارت آپ ها اظهار داشت: علت مرگ و میر استارت آپ ها در واقع عدم توجه آنها به بازار است.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، علی رودگر بنیانگذار مركز آموزش استارت آپ ها و كمك به اكوسیستم استارت آپی امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه ششمین مجمع اقتصاد فناوری نانو اظهار داشت: امكان دارد خیلی از افراد ایده داشته باشند اما تبدیل آن به كسب و كار، چالش های زیادی دارد كه این چالش ها می تواند از پشتكار، تصمیم ها تا جذب سرمایه باشد.
وی اضافه كرد: مشكلات زیادی گریبانگیر استارت آپ ها در ایران میگردد اما ایده پردازان باید طوری ایده خودرا طراحی نمایند كه بازار آنرا بسنجند.
رودگر با تاكید بر اینكه هنوز سرمایه گذاری روی استارت آپ ها و ایده های فناورانه در كشور ما جا نیفتاده است، اشاره كرد: این بزرگترین چالش اكوسیستم استارت آپی در ایران است.
این كارشناس امور استارت آپ ها با اشاره به پیشنهاداتی به ایده پردازان گفت: افراد باید ایده های درستی را انتخاب كنند و بتوانند به واسطه ایده خود یك محصول بازار پسند به تولید برسانند تا سرمایه گذار مشتاقانه روی طرح آنها سرمایه گذاری كند چونكه دیدگاه اصلی سرمایه گذاران روی بازار و فروش محصول است.
وی با تاكید بر اینكه در واقع سرمایه گذاران به دنبال مشتری و بازار هستند، اظهار داشت: این دیدگاه به صورت سنتی از سرمایه گذاران وجود دارد و آنها همواره منتظر سوددهی هستند.
رودگر تاكید كرد: البته باید به این نكته توجه داشت كه برای رسیدن به بلوغ یك استارت آپ نیاز به مدت زمانی ۸ ساله است.
وی اضافه كرد: آمار متوسط مرگ و میر استارت آپ ها در جهان ۹۰ درصد است كه این میزان در كشور ما شاید ۷۰ تا ۹۰ درصد باشد.
وی با اشاره به سبب عمده اصلی از رده خارج شدن استارت آپ ها اشاره كرد: معمولاً ایده تطابقی با بازار ندارند و این موجب میگردد استارت آپ از رده خارج شود.
وی با اشاره به دلایل دیگر از رده خارج شدن استارت آپ ها اظهار داشت: معمولا نبود سرمایه گذار و ناآگاهی تبدیل ایده به محصولی كه بازار نداشته باشد علت اصلی مرگ و میر استارت آپ ها به حساب می آید.
رودگر گفت: ایده زمانی به محصول تبدیل میگردد كه خلاقانه باشد و در امتداد حل مشكلی طراحی شده باشد. در این صورت است كه یك ایده به سرعت توسعه می یابد.
بنیانگذار محلی برای آموزش استارت آپ ها افزود: اگر این طور نباشد سرمایه گذار از سرمایه گذاری روی ایده منصرف خواهد شد.
رودگر اظهار داشت: خود ایده پرداز باید بتواند با تعیین میزان بازار و تعداد مشتری، سرمایه گذار خودرا قانع كند.

1397/08/29
14:19:33
5.0 / 5
4410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آتی جو