تجاری سازی اولویت شركت های استارتاپی گلستان است

تجاری سازی اولویت شركت های استارتاپی گلستان است

به گزارش آتی جو رییس پارك علم و فناوری استان گلستان اظهار داشت: تجاری سازی و صادرات محوری، اولویت اصلی رونق شركت های استارتاپی و متكی به فناوری گلستان است.


به گزارش آتی جو به نقل از ایرنا، موسی حسام روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار نمود: رونق فعالیت بعضی از این شركت ها و كسب درآمدهای بالا از فروش داخلی و صادرات به كشورهای دیگر نشان داده است توجه به این بخش مهم می تواند به شكوفایی بیشتر این گونه شركت ها، رونق تولید، تولید فرصت های بیشتر اشتغال و در نهایت توسعه استان منجر شود.
وی بیان كرد: سال قبل شركت های استارتاپی و متكی به فناوری گلستان كه زیر نظر پارك علم و فناوری استان فعالیت می نمایند بیشتر از یك میلیون و 632 هزار دلار از صادرات تولیدات خود به كشورهای دیگر درآمد كسب كردند.
رییس پارك علم و فناوری استان گلستان اضافه كرد: یكی از اشكالات شركت های استارتاپی و فناورانه گلستان، كمبود فضای فیزیكی و محدودیت عرضه امكانات و خدمات در پارك علم و فناوری است.
حسام افزود: مطابق قانون فقط می توانیم به شركت های مستقر در پارك علم و فناوری خدمات عرضه نماییم كه با عنایت به وجود حدود 20 اتاق، خیلی از شركت قادر به بهره مندی از خدمات نیستند.
وی اظهار داشت: با اینكه برخی شركت ها از كمبودها و مشكلاتی رنج برده و آنرا اعلام نمودند اما در گلستان شركت های استارتاپی حضور دارند كه بعد از مدتی فعالیت به علت گستردگی تقاضا، محل فعالیت خویش را به تهران منتقل كردند.
وی بیان كرد: آن چه بیشتر از همه در راه فعالیت این گونه شركت ها اهمیت دارد، شناخت كامل فضای جامعه پیش از آغاز فعالیت است تا در روند اجرا آسیبی به شركت و كسب و كار عرضه شده وارد نشود.
رییس پارك علم و فناوری استان گلستان یكی از مهمترین مشكلات رونق گرفتن فعالیت شركت های استارتاپ در گلستان را كمبودهای زیرساختی دانست و اظهار داشت: فضای فیزیكی و زمین های قابل واگذاری برای فعالیت این گونه شركت ها اندك است و این مانع بزرگ فرآیند تقویت و توسعه كار كسب و كارهای نو را با دشواری همراه كرده است.
حسام بر ضرورت حضور موثرتر بخش خصوصی برای شتاب دادن بیشتر به فعالیت استارتاپ ها تصریح كرد و اظهار داشت: تعدادی از شركت های گلستان با وجود داشتن ایده های قابل اعتنا به علت نداشتن سرمایه كافی برای رونق كسب و كار، فعالیت خویش را در حالت تعطیلی قرار داده اند.
وی اظهار داشت: استاندار و دیگر مسئولان گلستان تلاش فراوانی برای توسعه فضای فیزیكی پارك انجام داده اند و بزودی حدود 10 هكتار فضای جدید به مساحت پارك علم و فناوری گلستان افزوده و عرضه خدمات به شركت ها استارتاپی شتاب بیشتری خواهد گرفت.
مدیر پارك علم و فناوری استان گلستان همینطور به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار در گرگان اشاره نمود و اظهار داشت كه شركت های استارتاپی و متكی به فناوری گلستان روزهای 24 تا 28 آذر در پردیس دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان آخرین دستاوردهای خویش را عرضه می كنند.
حسام افزود: در طول برگزاری این نمایشگاه، نشست های تخصصی با عناوین شهر هوشمند، چالش ها و راهكارهای كارآفرینی بانوان، فضای سایبری، مشكلات خلیج گرگان، چالش های محیط زیست و موضوعات دیگر برگزار می شود.
3091


1397/09/22
13:24:27
5.0 / 5
4749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آتی جو