تولید نخ نایلون نانوكامپوزیتی ضدمیكروب حاوی نانوذرات نقره

تولید نخ نایلون نانوكامپوزیتی ضدمیكروب حاوی نانوذرات نقره

به گزارش آتی جو یك شركت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید نخ نایلون نانوكامپوزیتی ضدمیكروب حاوی نانوذرات نقره شد.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شركت، درحال حاضر با ظرفیت تولید ۱۷ هزار تن در سال فعالیت می كند كه با راه اندازی فازهای بعدی این ظرفیت به ۲۵ هزار تن در سال خواهد رسید.
در این واحد نخ نیمه آرایش یافته (POY) نایلون و پلی استر در فرآینـد ذوب ریسی با استفاده از ماشین آلات پیشرفته Rhodia و Barmag و تحت كنترل مكانیزه تولید می گردد. به كارگیری ماشین آلات پیشرفته كشش- تكسچرایزینگ Rieter-Scragg مجهز به دو ناحیه اعمال حرارت، امكان تولید انواع نخ استرچ را فراهم آورده است.
جواد طهرانی، مدیر عامل این شركت تولیـدی اظهار داشت: این شركت با هدف رنگـرزی انواع نخ نایلون و پلی استر DTY و POY با ظرفیت ۱۵۰۰ تن در سال تاسیس شد. این واحد با بهره گیری از ماشیـن آلات رنگـرزی Thies از قابلیـت رنگـرزی انواع نخ به روش Packaged Dyeing با بهترین كیفیت و با عنایت به تقاضای مشتری برخوردار می باشد.
وی اضافه كرد: از جانب دیگر تولید انواع نخ رنگی به روش Doped Dyeing با استفـاده از مستـربچ هـای رنگی در مرحله تولید الیاف هم وجود دارد. از این رو موفق شدیم نخ نایلون نانوكامپوزیتی ضدمیكروب حاوی نانوذرات نقره تولید نماییم.

1397/09/24
18:44:36
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آتی جو