ستاری بر جذب منابع بخش خصوصی در حوزه فناوری تصریح كرد

ستاری بر جذب منابع بخش خصوصی در حوزه فناوری تصریح كرد

آتی جو: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: برای توسعه شتاب دهنده ها و استارت آپها در حوزه علم و فناوری و كسب و كار به دنبال جذب منابع بخش خصوصی هستیم.


سورنا ستاری ظهر دوشنبه در جریان بازدید از شتاب دهنده كسب و كار فردوسی در مشهد اضافه كرد: این شتاب دهنده كسب و كار، رشد قابل توجهی داشته اما شمار رقبا در حوزه فناوری و شتاب دهنده بسیار می باشد بنابراین لازمه موفقیت آن داشتن نوآوری و بهره گیری از ایده های نوآورانه است. شتاب دهنده كسب و كار باید ساز و كاری داشته باشد كه خود نوآوری را تزریق كند و آنرا به عمل برساند.
وی افزود: بستربرای توسعه كارهای شتاب دهنده ها فراهم و لازم است به این سامانه نوآوری تزریق شود و سرمایه گذار بخش خصوصی در این زمینه جذب شود.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: خراسان رضوی و مشهد بخش خصوصی توانمند و سرمایه داری دارند و می تواند با عرضه ایده های جدید و نوآورانه، این منابع سرمایه دار را برای توسعه شتاب دهنده و استارت آپها جذب نماید.
وی اضافه كرد: هزار و 400 ایده به تازگی احصا و كتابی در این زمینه جهت چاپ و انتشار یافته اما فاصله تا بهره گیری از همه ایده ها زیاد است. از كپی كاری ایده های قدیمی به جایی نمی رسیم بنابراین برای توسعه نیاز به ایده های جدید و نوآورانه داریم.
مدیرعامل و بنیانگذار شتاب دهنده كسب و كار فردوسی هم اظهار داشت: این شتاب دهنده تمركز خویش را بر روی استارت آپها با محوریت اطلاع رسانی و رسانه های جدید، بازی و سرگرمی، بازاریابی محتوا، خدمات عمومی و شهری قرار داده است.
مصطفی مكارم اضافه كرد: همینطور در حوزه تبلیغات رسانه های جدید و بازاریابی محتوا 'مجموعه آخرین خبر' بعنوان سرمایه گذار شتاب دهنده فردوسی را همراهی می كنند.
وی افزود: بهره مندی از كانال توزیع مجموعه روزنامه خراسان و دسترسی به هشت میلیون مخاطب مستقیم در فضای مجازی كشور به استارت آپها كمك می نماید تا به راحتی خویش را در سطح كشور معرفی و عرضه كنند.
مدیرعامل و بنیانگذار شتاب دهنده كسب و كار فردوسی اظهار داشت: خدمات این شتاب دهنده به استارت آپها شامل عرضه مشاوره در حوزه های مدیریت بازایابی، تبلیغات، حقوقی و مالی، 250 میلیون ریال اعتبار برای توسعه استارت آپها دردوره شتاب دهی، جذب سرمایه گذار در انتهای دوره شتاب دهی، تامین فضای كاری پویا، آموزش مفاهیم تخصصی راه اندازی كسب و كار و مربیگری استارت آپها توسط صاحبان كسب و كارهای موفق می باشد.
شتاب دهنده كسب و كار(Business Accelerator) كه از سال 2005 میلادی در جهان مطرح شده به شركتی گفته می گردد كه از لحاظ مالی، فكری و تجربه از استارت آپها یا كسب و كارهای جدید حمایت كرده و فعالیتهای تداوم و موفقیت آنها در چارچوب چهار مرحله 'انتخاب اولیه، آماده سازی، دور ه شتاب و معرفی به سرمایه گذار انجام می دهد.
7489/1858/3221


1397/10/10
13:57:42
5.0 / 5
4256
تگهای خبر: استارت آپ , تخصصی , توسعه , چاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آتی جو