با ماهواره های كوچك؛

اینترنت اشیا با ارسال ۱۵۰ ماهواره به فضا جهانی میگردد

اینترنت اشیا با ارسال ۱۵۰ ماهواره به فضا جهانی میگردد

آتی جو: یك استارت آپ آمریكایی می خواهد با ارسال ۱۵۰ ماهواره كوچك شبكه ارتباطات جهانی برای اینترنت اشیا فراهم آورد. این ماهواره ها به اندازه كف دست هستند.به گزارش آتی جو به نقل از فیز، استارت آپ مخابراتی Swarm Technologies از سازمان كمیسیون مخابرات فدرال (FCC) درخواست كرده تا تعداد بیشتری ماهواره كوچك به فضا ارسال نماید. این درخواست در حالی اعلام شده كه شركت مذكور برای ارسال ۴ ماهواره به فضا در پارسال با جریمه ۹۰۰ هزار دلاری روبرو شده است.
شركت «سوارم» در سال ۲۰۱۷ خواهان ارسال ۴ ماهواره آزمایشی به فضا بود اما درخواست شركت رد شد. با این وجود سوارم در ژانویه ۲۰۱۸ میلادی ۴ ماهواره را به مدار زمین فرستاد.
كمیسیون فدرال مخابرات در ماه ژوئن تحقیقاتی را در این باره شروع كرد و جریمه ای اندك برای شركت تعیین كرد همین طور به صورت موقت به ماهواره ها اجازه فعالیت داد.
اكنون طبق اسناد به دست آمده، سوارم یك روز سپس دریافت حكم موافقت FCC درخواستی برای ارسال ماهواره های بیشتر به فضا ارسال كرد. جالب آنكه طبق این درخواست سوارم می خواهد ۱۵۰ ماهواره كوچك Spacebees رابه آسمان بفرستد.
هدف این شركت احداث شبكه ای از ماهواره ها جهت فراهم كردن ارتباطات جهانی «اینترنت اشیا» است.
در بیانیه درخواست این شركت آمده است: سوارم خدمات ارتباطات دو طرفه را نمایش می كند كه به كاربران اجازه می دهد در هر نقطه ای از جهان اطلاعات ارسال و دریافت نمایند. شبكه سوارم به سرعت راه اندازی میگردد و خدمات تجاری را حتی پیش از تكمیل شبكه نمایش خواهدنمود.
ماهواره های Spacebee به اندازه كف دست انسان (ابعاد ۱۱ در ۱۱ در ۲.۸ سانتیمتری) هستند كه وزنشان بین ۰.۴ تا ۰.۷ كیلوگرم تخمین زده میگردد. این ماهواره را می توان با هزینه ای كمتر از نسخه ای معمول ساخت و به آسمان فرستاد. به سبب ابعاد كوچك ماهواره می توان تعداد انبوهی از آنها را به صورت همزمان به آسمان برد.
طبق بیانیه درخواست سوارم، این شركت تصمیم دارد ارسال ماهواره ها به فضا را از یكم مارس آغاز كند و تا آخر سال ۱۵۰ ماهواره را به مرحله عملیاتی برساند.

1397/10/16
13:58:21
5.0 / 5
4408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آتی جو