تولید سنسور تجزیه شونده كنترل فشار خون

تولید سنسور تجزیه شونده كنترل فشار خون

به گزارش آتی جو یكی از چالش های جراحان، كنترل دائمی باز بودن رگهاست. تولید یك سنسور خاص تجزیه شونده برای كنترل فشار خون رگ ها در حین جراحی نگرانی پزشكان در این زمینه را برطرف كرده است.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، بسته شدن ناگهانی رگ های خونی در حین جراحی می تواند به مرگ بیمار منجر شود یا مشكلات جدی برای وی تولید كند و پژوهشگران دانشگاه استنفورد سنسوری را تولید كرده اند كه به شكل یك نوار خازنی است و به دور رگ خونی پیچیده میشود و در نهایت به یك آنتن كنترل كننده متصل می گردد.
با تداوم انتقال خون با استفاده از رگ، پالس هایی به سطح خارجی سنسور ارسال می گردد. اطلاعات مورد اشاره به شكل بی سیم هم قابل انتقال است و بنابراین پزشكان می توانند به صورت لحظه به لحظه از باز بودن رگ های خونی اطمینان حاصل كنند.
حسگر مورد اشاره بدون باتری كار می كند و پس از مدتی در بدن تجزیه می گردد. این محصول با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و انتظار می رود در آینده بر روی انسانها به كار برده شود.
قرار است برای تسهیل دسترسی به اطلاعات این سنسور یك اپلیكیشن تلفن همراه هم طراحی شود كه قرائت لحظه به لحظه داده های آنرا ممكن می كند.

1397/10/19
14:14:29
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: آینده , پژوهشگر , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو