تولید سیستم های هوشمند ساختمان توسط محققان كشور

تولید سیستم های هوشمند ساختمان توسط محققان كشور

آتی جو: سیستم های هوشمند ساختمان توسط محققان یك شركت دانش بنیان طراحی و تولید  شد.به گزارش آتی جو به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، یك شركت دانش بنیان به طراحی و تولید سیستم های هوشمند ساختمان در كشور می پردازد. این شركت دانش بنیان به واسطه تسهیلات دریافتی از راه صندوق نوآوری و شكوفایی توانسته است كار خودرا گسترش دهد، به صورتی كه به قول مدیرعامل این شركت، جمعیت شاغل در آن بیشتر از ۱۳ برابر افزایش یافته و میزان فروش آن باز امسال به ۶ میلیارد تومان رسیده است. ضمن آنكه دفاتر این شركت در كشورهای عراق و عمان باز شروع به كار كرده است.
اسماعیل دهقانی، مدیرعامل این شركت درباره فعالیت شركت متبوع خود، اظهار نمود: ما در زمینه طراحی و تولید سیستم مدیریت هوشمند ساختمان های مسكونی، اداری، تجاری و هتلینگ فعالیت داریم و آغازین كارمان را هم از ساختمان صندوق نوآوری و شكوفایی شروع كردیم.
وی درباره میزان برابری كیفی محصول تولیدی این شركت با مشابه خارجی آن اظهار داشت: از لحاظ كیفیت و كارایی صددرصد محصول ما با نمونه خارجی برابری می كند. این مسئله را بعضی از مشتریان فعلی شركت ما كه پیشتر از محصولات خارجی استفاده می كردند تصدیق می كنند و از كیفیت محصولات راضی هستند.
دهقانی همین طور عنوان كرد: محصول این شركت كاملا با سلیقه كاربران ایرانی هماهنگ است و این شركت مطابق با خواسته و سلیقه مشتری، قادر به انجام هرگونه تغییر در محصول خود است.
وی درباره قیمت تمام شده محصول شركت متبوع خود با مشابه خارجی آن، اظهار داشت: از نظر قیمت، محصولات ما قیمت بسیار پایین تری نسبت به نمونه خارجی دارد و اصلا قابل مقایسه نیست. قیمت بسته كامل و فول آپشن محصول ما ۱۵ میلیون تومان است در حالیكه قیمت متوسط نمونه چینی كه ارزان ترین، در بین محصولات خارجی به شمار می آید در حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان و بسته كامل آن بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان به فروش می رسد. نمونه آلمانی محصول شركت ما باز چیزی در حدود ۱۵۰ میلیون و نمونه آمریكایی آن حدود ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
وی اشاره كرد: البته منظور بنده از مقایسه این آمار و ارقام این نیست كه بگویم سود ما كم است و آنرا ارزان می فروشیم بلكه بحث بر سر آن است كه ما در شركت دانش بنیان خود توانسته ایم از راه تكنولوژی و تبدیل سخت افزار به نرم افزار به سود خوبی دست پیدا نماییم.
وی با اشاره به اینكه ما برای شروع كار هیچ بودجه ای نداشتیم اظهار داشت: سال قبل با بهره مندی از تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی، حدود ۶ میلیارد تومان فروش داشته ایم. محصول ما پیش از ستاندن تسهیلات، در مرحله آزمایشگاهی و غیرصنعتی بود اما سپس گرفتن تسهیلات روند كار سرعت گرفت و به تولید رسیدیم.
دهقانی اضافه كرد: زمانی كه تسهیلات را دریافت كردیم حداكثر با سه نفر در شركت مشغول به كار بودیم اما با دریافت تسهیلات و ورود محصول به بازار، جمعیت شركت به حدود ۴۰ نفر رسیده است.

1397/11/02
14:06:36
5.0 / 5
4789
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آتی جو