در سال ۲۰۱۹؛

چین در حوزه فناوری ۲۷۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری می نماید

چین در حوزه فناوری ۲۷۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری می نماید

به گزارش آتی جو كسب و كارهای مختلف در كشور چین در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۲۵۶ میلیارد دلار در حوزه فناوری بودجه و پول صرف خواهند كرد و این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۲۷۲ میلیارد دلار افزایش می یابد.به گزارش آتی جو به نقل از زددی نت، هدف از این سرمایه گذاری ها تحول در نحوه پیشبرد فعالیت های اداری و تجاری و افزایش كارآیی و بهره وری اعلام شده است.
بررسی های موسسه پژوهشی فارستر نشان داده است كه كاهش رشد اقتصادی چین، تشدید جنگ اقتصادی این كشور با آمریكا و وضعیت نامشخص ژئوپلتیك چین هیچ یك سبب نخواهد شد كه صرف بودجه در حوزه فناوری در چین كاهش پیدا كند.
چین امیدوار است با سرمایه گذاری های خود در این زمینه بر چالش های فوق الذكر هم غلبه كند و برای حل آنها روش های تازه ای پیدا كند. مبالغ قابل توجهی از این بودجه ها هم به فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی اختصاص می یابد.
در گزارش فارستر در این زمینه تاكید شده است: نبرد تجاری چین و آمریكا، پكن را به اولویت قائل شدن برای خلاقیت های داخلی و انجام پژوهش هایی در درون این كشور ترغیب كرده است. همچون این پژوهش ها می توان به تولید تراشه ها و نرم افزارهای پیشرفته با هدف تقویت اقتصاد ملی و توسعه اجتماعی این كشور اشاره نمود.
یافته های فارستر نشان داده است سرمایه گذاری چین در حوزه سخت افزار امكان دارد كند شود، اما كماكان بخش اعظم بودجه صرف شده در حوزه فناوری متوجه همین مبحث خواهد بود. چین می خواهد با استفاده از سخت افزارهای داخلی به توسعه شبكه های ارتباطی و مخابراتی خود بپردازد. حجم تبادل داده اینترنتی با استفاده از گوشی و تبلت در این كشور پارسال از مرز ۲۶.۶ اگزابایت ( هر اگزا معادل یك میلیارد گیگابایت است) گذشته و پیش بینی می شود شبكه تلفن همراه نسل پنجم این كشور امسال به صورت گسترده در شهرهای بزرگ چین راه اندازی شود.

1397/11/03
13:35:34
5.0 / 5
4343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آتی جو