حمله گسترده هكری به روترهای سیسكو

حمله گسترده هكری به روترهای سیسكو

آتی جو: محققان امنیتی از شناسایی لطمه پذیری در دو روتر شركت سیسكو آگاهی داده اند كه هكرها با سواستفاده از آنها به دنبال سرقت اطلاعات كاربران هستند.به گزارش آتی جو به نقل از زددی نت، دو روتر مورد اشاره RV۳۲۰ و RV۳۲۵ نام دارند و در بین شركت های نمایش دهنده خدمات اینترنتی و همین طور شركت های بزرگ برای اتصال به اینترنت و هدایت ترافیك شبكه محبوبیت زیادی دارند.
حملات هكری با بهره گیری از این دو روتر از ۲۵ ژانویه شروع شده است. نخستین بار دیوید دیویدسون محقق امنیتی اطلاعاتی را در مورد حفره های امنیتی دو روتر مورد اشاره كه مورد سواستفاده قرار گرفته، منتشر نمود.
این لطمه پذیری ها به هكرها امكان می دهد از طریق دور پیكربندی و تنظیمات روترها را بدون نیاز به اطلاع از كلمه عبور آنها تغییر دهند. علاوه بر این امكان تزریق و اجرای دستورات مختلف بر روی روترهای لطمه پذیر بدون نیاز به كلمه عبور وجود دارد.
شركت امنیتی آلمانی RedTeam Pentesting باز در مورد لطمه پذیری های مورد اشاره به سیسكو اطلاع رسانی كرده و وصله هایی را برای حل این مشكل در ۲۳ ژانویه عرضه نموده است. هنوز اطلاعاتی در مورد لطمه های احتمالی ناشی از این حملات در دسترس نیست.

1397/11/08
15:58:37
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: امنیت , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آتی جو