توسط فضاپیمای نیوهوریزون؛

باكیفیت ترین عكس از سیارك های دوقلو تهیه شد

باكیفیت ترین عكس از سیارك های دوقلو تهیه شد

به گزارش آتی جو فضاپیمای نیوهوریزون موفق شد شش و نیم دقیقه پیش از آنكه به نزدیك ترین فاصله از سیارك های دوقلوی آلتیما ثولی برسد، باكیفیت ترین تصاویر ممكن را از آنها تهیه نماید.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، دقت این تصاویر ۳۳ متر در هر پیكسل است. انسان تاكنون موفق نشده بود تصاویری با چنین كیفیت از این سیارك های دوقلوی دورافتاده كه در آن سوی سیاره نپتون قرار دارند، تهیه نماید.
فضاپیمای رباتیك نیوهوریزون یا افق های نو در فوریه ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شده و اولین فضاپیمایی است كه به مطالعه در مورد سیاره ها و سیارك های بسیار دوردست منظومه شمسی پرداخته است.
تصاویر تهیه شده از سیارك های دوقلوی مذكور چهاربرابر دقیق تر از آخرین تصاویری هستند كه توسط فضاپیمای افق های نو تهیه شده است. این فضاپیما در سال ۲۰۱۵ از كنار سیاره پلوتو هم گذشته بود، اما میزان نزدیك شدن آن به آلتیما ثولی سه برابر بیشتر از میزان نزدیك شدن به پلوتو بوده است. به بیان دیگر فضاپیمای مذكور از فاصله ۶۶۲۸ كیلومتری سیارك های مورد اشاره گذشته است.
با توجه به اینكه سرعت حركت این فضاپیما در حین عكسبرداری از آلتیما ثولی در حدود ۵۱۵۰۰ كیلومتر در ساعت بوده، عملكرد دوربین آن بسیار رضایت بخش بوده است. دانشمندان امیدوارند با بررسی این تصاویر جدید اطلاعات بیشتری در مورد سیارك های دوقلوی آلتیما ثولی به دست آورند. ماموریت فضاپیمای افقهای نو تا اواسط دهه آینده میلادی ادامه می یابد.

1397/12/06
14:01:52
5.0 / 5
4889
تگهای خبر: آینده , دانش , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آتی جو