صندلی هواپیماها هوشمند می شوند

صندلی هواپیماها هوشمند می شوند

آتی جو: یك شركت انگلیسی طرح اولیه صندلی های هوشمند را برای هواپیماهای ایرباس طراحی نموده است. هر مسافر می تواند به وسیله یك اپلیكیشن دما، ارتعاش و فشار صندلی خودرا تنظیم كند.به گزارش آتی جو به نقل از سی ان ان، شركت انگلیسی LAYER نمونه اولیه صندلی را برای كابین های تجاری هواپیماهای ایرباس طراحی نموده كه مناسب سفرهای كوتاه یا میان مدت است. این شركت ادعا می كند صندلی های طراحی شده بسیار راحت هستند.
به هرحال طرح اولیه صندلی مذكور «Move» نام گرفته و از نوعی فیبر هوشمند ایجاد می شود كه به سنسورهای هوشمند متصل است. بدین سان مسافر می تواند دما، ارتعاش و فشار صندلی را به وسیله اپلیكیشنی در موبایل خود تنظیم كند.

همچنین این اپلیكیشن به مسافر اعلام می كند چه زمانی باید از جا برخیزد و كش و قوسی به بدن خود بدهد یا جرعه ای آب بنوشد.
نمونه اولیه این صندلی یك مبلمان هواپیمایی شیك است. این صندلی ها برای مسافران عصر جدید طراحی شده و در همین راستا یك جیب مخصوص برای قراردادن لپ تاپ یا تبلت در صندلی تعبیه شده كه جنس پارچه ای حساس به فشار دارد. هنگامیكه دستگاه الكترونیكی از داخل جیب برداشته می شود، پارچه آن واكنش نشان داده است.

این صندلی به عقب خم نمی گردد بدین سبب مزاحمتی برای مسافران پشت سر ایجاد نمی گردد، علاوه بر آن حالات مختلفی در صندلی در نظر گرفته شده كه یكی از آنها ماساژ است.
طبق ادعای شركت صندلی های مذكور بسیار سبك هستند بدین سبب از وزن هواپیما می كاهند.

1397/12/08
16:05:39
5.0 / 5
4889
تگهای خبر: دستگاه , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو