دبیر ستاد گیاهان دارویی مطرح كرد:

ظرفیت بالای كهگیلویه و بویر احمد در حوزه گیاهان دارویی

ظرفیت بالای كهگیلویه و بویر احمد در حوزه گیاهان دارویی

آتی جو: دبیر ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی اظهار داشت: كهگیلویه و بویر احمد در حوزه گیاهان دارویی ظرفیت بالایی دارد كه می تواند اشتغال زا باشد.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسین عصاره در نشست ستاد فرماندهی شورای اقتصاد مقاومتی استان كهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت مطلوب كهگیلویه و بویر احمد در حوزه گیاهان دارویی و شركت های دانش بنیان توانمند مستقر در این استان اضافه كرد: استعداد فوق العاده ای در بحث پوشش های گیاهی و گیاهان دارویی و صنعتی این استان وجود دارد كه با دوری از كارهای مقطعی به یك پیشرفت پایدار منجر خواهد شد.
عصاره افزود: در امتداد تعیین خط مشی مشخص و پیمودن گام های واحد برای توسعه صنعت كشت و بهره برداری گیاهان دارویی در استان كهگیلویه و بویراحمد، از دو سال قبل پروسه تدوین نقشه راه گیاهان دارویی استان شروع شد. با همكاری دانشگاه ها حالا این نقشه راه تدوین شده است و ضمن روشن ساختن افق های فراروی صنعت گیاهان دارویی استان، می تواند در توسعه اشتغال و ارزش افزوده این حوزه كارساز باشد.
عصاره با تاكید بر اینكه باید در حوزه گیاهان دارویی، تفكر كشت و صنعتی وجود داشته باشد اضافه كرد: كشت به تنهایی كافی نیست و باید نظام كشت مبتنی بر قرارداد وجود داشته باشد. خوشبختانه چند شركت دانش بنیان توانمند در این استان مستقرند كه با پیشرفته ترین تجهیزات و صادراتی كه دارند می توانند به شتابدهنده هایی تبدیل شوند كه خود، زمینه ساز رونق كسب و كارهای استارتاپی در این استان باشند.


منبع:

1398/03/15
22:05:50
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: استارتاپ , توسعه , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آتی جو