پنل نقد و بررسی قرآن كاوی رایانشی برگزار می گردد

پنل نقد و بررسی قرآن كاوی رایانشی برگزار می گردد

آتی جو: عضو هیئت علمی دانشكده مهندسی و علوم كامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری پنل نقد و بررسی قرآن كاوی رایانشی آگاهی داد.علیرضا طالب پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به «پنل نقد و بررسی قرآن كاوی رایانشی» اظهار داشت: این پنل توسط دانشكده مهندسی و علوم كامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی، روز دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در تالار ابوریحان ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار می گردد.
وی افزود: كاوش و تحقیق در قرآن با كامپیوتر سوژه مهمی است كه از ابعاد مختلف می تواند بررسی شود. كوشش برای یافتن نظم ویژه در حروف، كلمات، عبارات، وزن و موسیقی قرآن از یك طرف و كوشش برای فهم بهتر قرآن بوسیله نگاه سیستمی، ساختاری و شبكه ای به آیات و مفاهیم قرآن از جانب دیگر دو نگاه عمده ای است كه دراین سوژه وجود دارد.
رئیس پژوهشكده اعجاز قرآن و عضو هیئت علمی دانشكده مهندسی و علوم كامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی اشاره كرد: همین طور با ابزارهای پردازش زبان طبیعی می توان به كمی كردن مفاهیمی همچون زیبایی متن فكر كرد تا بتوان متن قرآن را با دیگر متون مقایسه كرد.
وی افزود: البته از جهات دیگری نیز می توان به این مساله نگریست كه در این پنل با حضور پیشگامان این بحث به نقد و بررسی آنها می پردازیم.
عضو هیئت علمی دانشكده مهندسی و علوم كامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی اضافه كرد: علیرضا طالب پور بعنوان برگزار كننده پنل و اساتید، بهروز مینایی، محمد رضا فقیهی حبیب آبادی، بابك خدادوست، قاسم درزی و فرزانه روحانی مشهدی بعنوان میهمان در این پنل حضور خواهند داشت. وی افزود: همزمان دو پنل دیگر یكی راجع به پردازش زبان فارسی توسط مهرنوش شمس فرد و دیگری به نام پردازش هوشمند و سامانه های بیومتریك توسط محسن ابراهیمی مقدم برگزار می گردد.منبع:

1398/03/22
15:04:32
5.0 / 5
4867
تگهای خبر: دانش , سیستم , علم , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو