سرعت تولید محصولات حوزه سلول های بنیادی شتاب می گیرد

سرعت تولید محصولات حوزه سلول های بنیادی شتاب می گیرد

آتی جو: همفكری و تعامل مراكز و نهادهای مختلف برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان فعال در حوزه سلول های بنیادی از اقداماتی است كه سرعت تولید و ورود محصولات این حوزه به بازار را تسریع می كند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان كرد: با ارائه راهكارهایی همچون توسعه همكاری با سایر مراكز و نهادها به دنبال حمایت حداكثری از شركت های دانش بنیان فعال حوزه سلول های بنیادی هستیم. برای اینكه ستاد برمبنای مفاد سند ملی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی بعنوان سیاست گذار و هماهنگ كننده اصلی ذینفعان این حوزه معرفی شده است.
وی افزود: بدین سبب تلاش می نماییم برمبنای برنامه راهبردی ۱۰ ساله ذیربط نحوه تعامل و پشتیبانی از توسعه علوم و فناوری های این حوزه با مراجع مربوطه تنظیم و ترسیم شود.
حمیدیه ابراز كرد: در این راستا سازمان غذا و دارو بعنوان یكی از ذینفعان و حامیان كلیدی این حوزه در كشور شمرده می شود. همكاری ستاد و سازمان غذا و دارو در پشتیبانی از شركت های دانش بنیان در این عرصه می تواند گامی مهم و تأثیرگذار باشد. انتظار می رود با همفكری مشترك زمینه سرعت بخشی به توسعه فناوری و تولید محصولات ذیربط بیشتر از پیش افزایش یابد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری با تاكید بر تمركز به حیطه های جدید همچون سلول درمانی، ژن درمانی و مهندسی بافت اظهار داشت: تسریع در تشكیل كمیته راهبردی محصولات سلول های بنیادی با حضور ریاست سازمان جهت تسریع در رسیدگی به پرونده های فنی و رفع مشكلات شركت های این حوزه نیز در دست اقدام است.


منبع:

1398/04/12
17:19:14
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آتی جو